Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помощ за една задача относно преходни процеси в ел.в.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 18:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Как да намеря напрежението върху кондензатора преди комутацията?


Всички източници в схемата освен един се изключват, за да се изчисли неговия принос.
Източниците на напрежение се изключват посредством хипотетично даване на късо, а източниците на ток - чрез прекъсване на веригата на тяхно място :

1. Дава се "накъсо" източника на Е.Д.Н . Uc = 2Ax100 Ohm = 200V /индуктивноста се насища/

2. Прекъсва се веригата на източника на ток Uc= 100V /кондензатора ще се зареди до 100Волта през резистора /

Uc /преди затваряне на ключа/= 200V +100V

Провери в учебника за условните посоки на ток и напрежение.

положителна посока на тока – това е посоката на придвижване на положителен заряд във веригата;
положителна посока на напрежението – това е посоката от точка с по-висок към точка с по-нисък потенциал.
положителна посока за е.д.н – това е посоката от полюса с по-малък към полюса с по-голям потенциал вътре в източника на е.д.н.
Посоките на токовете, напреженията и е.д.н. се избират произволно, наричат се условни посоки. Връзката между условната и действителната положителна посока се отразява в алгебричния знак на изчислителната величина

Uc /преди затваряне на ключа/=|-200V| +|+100V| = -100V
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MorningEnergy
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008
Мнения: 132

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 2:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето:
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/095d6709038dbb20ca4619682fab4935/s3700001
Как да намеря
dUc(t)/dt |t=0+
?
И въобще когато константите са повече от две как се намират?
Ето какво изкара pSpice:
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/523ae402c4badfd6000845bc33560cc8/s3700002
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 8:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
И въобще когато константите са повече от две как се намират?!!!!????


Дай условието на задачата ! и какво точно се търси - най вероятно диференциални уравнения описващи преходния процес след комутация на ключа .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MorningEnergy
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008
Мнения: 132

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 13:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето го условието (има го в 1-вия пост):
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/e0a70559dc4b2b00b759e5479dbc0333/s3700001
Само, че съм объркал детерминантата.
Но пак въпроса за константите си остава.

Излезе, че режима е псевдо апериодичен.
Uc(t)=e^100t(A1cos(3600t)+A2sin(3600t))
Това добре, но като напиша системата за t=0
Излиза
Uc(0+)=A1
Как да намеря другата константа като синус от 0* се равен на 0?
Каквито и уравнения да напиша синуса винагие 0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals