| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
uziiiii Активен потребител

Регистриран на: 20 Юли 2009 Мнения: 87
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 8:48 Заглавие: Таймер 555 |
|
|
Здравейте , търся схема на реле за време което през два часа да включва консуматор за около 1-2 секунди.Потърсих схеми с таймер 555 но намерих само до 90 минути време на изчакване  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Todorov Опитен потребител

Регистриран на: 27 Апр 2004 Мнения: 1571 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 9:45 Заглавие: re: |
|
|
| Времето на релето ти зависи от няколко елемента. Коригирай ги и виж резултата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 11:05 Заглавие: |
|
|
| Свали си един datasheet на 555, там е дадено как се задават времената. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ZTDMP Нов потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2007 Мнения: 40 Местожителство: PLEVEN
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 11:12 Заглавие: |
|
|
Защо ме съмнява , че ще се получи такова време /90 мин./ с този таймер? _________________ Това не е дим от колофон, това са душите на умиращите транзистори! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
uziiiii Активен потребител

Регистриран на: 20 Юли 2009 Мнения: 87
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 13:50 Заглавие: |
|
|
| Ами в datasheet намерих само чрез смяна на стойностите на R1 ,R2 ,и C1 но за тези времена получавам много големи стойности на елементите .Ако някой има конкретна схема за тези времена ,или близки до тях моля да ми я даде. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 13:52 Заглавие: |
|
|
| Ами щом излизат големи значи са си такива. И ако не е реализируемо на практика, значи таймера 555 не подходящ за такива големи времена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Todorov Опитен потребител

Регистриран на: 27 Апр 2004 Мнения: 1571 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 14:08 Заглавие: ре: |
|
|
| Защо не помислиш за схема с два таймера? Единият да задейства другия. Така ще догодиш и времето, но ще ти трябват и малко повече елементи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ZTDMP Нов потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2007 Мнения: 40 Местожителство: PLEVEN
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 14:17 Заглавие: |
|
|
По скоро генератор на 0.5-2 Hz и делител с нещо от рода на 4020. Но тогава за да получиш кратък импулс /2 сек./ ще трябва да реализираш логическо "И" като свържеш всички изводи с диоди /катодите към изходите на делителя/ към една обща точка и резистор към +. На общия анод ще получиш отрицателен импулс с период и продължителност в зависимост от конфигурацията от диоди.  _________________ Това не е дим от колофон, това са душите на умиращите транзистори! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nidope Нов потребител

Регистриран на: 25 Юни 2004 Мнения: 27
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 15:23 Заглавие: 555 |
|
|
| Аз бих ти препоръчал интегрална схема css555 намери и даташиита и го разгледай, там е описано как може да се използва схемата за дълги периоди. Ако го измислиш мога да ти предложа няколко бройки, защото в БГ няма откаде да ги закупиш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Апр 27, 2010 16:08 Заглавие: |
|
|
Ей това измислих набързо:
http://elcoms.my.contact.bg/TimeSchem.gif
Входния сигнал вече може да го получиш от 555.
Схемата включва релето за 1 секунда на всеки 7200 секунди. Стига да не съм объркал нещо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|