Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Идентификация на автоаларма
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rolling_heads
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004
Мнения: 641
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Апр 30, 2010 9:32    Заглавие: Отговорете с цитат

По бутоните ми се струва че италианска.
На някой аларми управляващия блок е в сирената т.е. те са едно цяло.
Пoмня че имаше някъде из руските форуми тема където по дистанционното се познаваше каква е алармата
_________________
"Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sbirov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Яну 2007
Мнения: 372

МнениеПуснато на: Пет Апр 30, 2010 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко помощ тук и тук Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rolling_heads
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004
Мнения: 641
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Апр 30, 2010 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако колегата е познал видът на алармата провери куплунга за слаби връзки.
Случвало ми се е да имам слаба връзка в кутийката на бушона на алармата и от там да ми върти номера.(кутйката беше вързан директно към акумолатора и близо до него)
Провери и бутоните на вратите и дали алармата не се е пълнила с вода.
Успех!
_________________
"Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
anngel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 223
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2010 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е да е такава но предполагам, че не е съвсем същата - не отговаря на описанието.
Код:
Влючването на алармата - издава един кратък тих тон и мигачите присветват веднъж...
Изключване - два дълги тихи тона и две присветвания на мигачите...
Ако се е включвала алармата при изключване си издава двата дълги тона и присветванията на мигачите но и два къси тихи тона с две присветвания на мигачите. Светодиода казва код 4 - каквото и да значи това.

Ето я и нея (тип всичко в сирената):
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bfi1272795102u.jpg
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=opt1272795094x.jpg
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bfi1272795088r.jpg
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=opt1272795078q.jpg
Код с четири премигвания при мен е от багажника.
Предполагам, че е от "ампулата" във задната врата, която светва лампата в багажника. Направих и малко ремонти - да видим дали от нея ще се окаже проблема.
Иначе кодовете на светодиода (поне тези които са ми известни) са:
3 мигания на диода - врати и преден капак
4 .......................... - заден капак
7 .......................... - шок датчик
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Юли 2005
Мнения: 309
Местожителство: ВИДИН Skype:nikipetrov6313

МнениеПуснато на: Пон Май 03, 2010 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

алармата е българска,производство на BSM,модела е MASTER V50.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
anngel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 223
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Май 21, 2010 12:50    Заглавие: Отговорете с цитат

petrov написа:
....

Жив и здрав да си
Издирих мануал за тази, пробвах голяма част от настройките - отговаря си.
Междувременно дозаредих и акумулатора, че беше паднала гъстотата на електролита преди две седмици и все още не се е обаждала, да не чува дявола. Може пък от там да е идвал проблема.
Благодаря още веднъж.

Exclamation Arrow Не се отговаря с този бутон Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals