| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пет Апр 30, 2010 17:12 Заглавие: |
|
|
Тотална бъркотия.Потърси някой който е на ТИ с нещата да ти помогне.Сам е трудно  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DMS_88 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2009 Мнения: 118 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 16:53 Заглавие: |
|
|

Тази схемичка май почти пасва
http://store.picbg.net/pubpic/72/04/fa791472031d7204.JPG
EDIT: Платката е при мен и я тествам, но в посока от "апартамент" към "долу" - не работи.
Всички елементи до един са изрядни... някой има ли идея къде да търся проблема и за какво са тези 1,2,3 дупки.. Какво е "Ф"? _________________ Alfa Romeo |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 17:44 Заглавие: |
|
|
| 123 дупките са останали от бобината на генератора с долния транзистор ,той подава на извода Ф за който питаш повиквателно напрежение ,ако системата ползва домофона за звънене от таблото ,на практика никога не съм виждал такова свързване . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DMS_88 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2009 Мнения: 118 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 17:52 Заглавие: |
|
|
Ясно... но защо не работи схемата и в двете посоки. Слушалките са здрави 100% с които тествам _________________ Alfa Romeo |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 18:12 Заглавие: |
|
|
| Виж режима на горния транзистор ,трябва да има 2-3 волта върху капсула в колектора и също толкова върху емитерното съпротивление ,ако не -сменяй го . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DMS_88 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2009 Мнения: 118 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 19:50 Заглавие: |
|
|
Благодаря ELP,
наистина почти всички кондензатори бяха обърнати, да не говорим че стойностите на резисторите не са такива. Водих се по горе показаната схема. Сега вече се чува и в двете посоки, надявам се като го сложа долу да не изгърми от бъркотията по апартаментите _________________ Alfa Romeo |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 21:54 Заглавие: |
|
|
| Все пак да уточня ,кондензаторите са обърнати по схемата. А като гледам снимките на платката ,които си дал ,там май са правилно свързани ,така че схемата не я гледай ,на нея само този в базата на транзистора е вързан с правилен поляритет. Транзистора ,като го гледам май е някакъв BFY ,най добре да се смени с BC556,BC640,2T6821,BC327 ,някакъв PNP ,ама не СВЧ ,като BFY ,слабичък е . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DMS_88 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2009 Мнения: 118 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 22:34 Заглавие: |
|
|

Ето това е етапа до който я докарах платката. Големите капацитети са с + към дросела (както на схемата). Малките кондензатори също са по схемата. _________________ Alfa Romeo |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 02, 2010 9:42 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | схемата не я гледай ,на нея само този в базата на транзистора е вързан с правилен поляритет. | Абе аз на китайски ли ти обяснявам ,що ли ? За чий ще ги връзваш с плюс към дросела ,като там е минуса на изправителя ,двупътен изправител не си ли виждал ? И въобще ,що не съберете по някой лев от апартамент ,да се оправи преди да си засрал окончателно нещата ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DMS_88 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2009 Мнения: 118 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Май 02, 2010 9:55 Заглавие: |
|
|
Е бива ли такъв език? Да не би аз да съм рисувал схемата
Да се похваля - системата вече е халифакс - работи!
С транзистор от по-горе изброените се чуваше невероятно пищене и микрофония, сложих стария. От долу на горе се чува кристално, а от горе надолу - слабичко. Дали е от стъпалцето или от моя микрофон?
поздрави _________________ Alfa Romeo |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|