| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 7:54 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | според мен не е нормално транзистора Т1 започва да грее като печка при задеистване на токовата защита. |
Тъй като тази защита не е с падаща характеристика ,значи цялото напрежение пада върху транзистора ,а тока се поддържа на нивото на ограничаване ,как мислиш -колко разсейва транзистора тогава ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgenyiy1 Опитен потребител


Регистриран на: 18 Юли 2009 Мнения: 171 Местожителство: Силистра
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 9:31 Заглавие: |
|
|
| И как може да се коригира схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 18:28 Заглавие: |
|
|
| evgenyiy1 написа: | | И как може да се ... |
С повече транзистори в паралел и по голяма охлаждаща площ на радиатора. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Съб Май 01, 2010 21:22 Заглавие: |
|
|
| А да е срещал някой схема за 30-40V на 100A , но с P-HEXFET-и. (подготвил съм 20бр. 100V- 40А).Схеми имам но не съм ги тествал за такива токове.Траф съм си набавил , около 30кг. тежи. и от 48V трябва да го сваля на 35-38V. Замислил съм се сериозно да размотавам намотки (в случая са 15-на квадрата шина), но е много добре бандажиран и залят, и не ми се разваля. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Май 02, 2010 7:25 Заглавие: |
|
|
За такива токове да,ама 30V-40V трябва да се разбие на няколко подобхвата например до10/20/30/40V ,за да имаме по добро КПД и по малко отделена топлина.И при максимален ток да сме до 1000W,а това си е мощност.  _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Нед Май 02, 2010 8:17 Заглавие: |
|
|
Няма нужда от подобхвати .. заковано е на определено напрежение.
Трябва ми с P-HEXFET за да отпадне необходимоста за допълнително +20V върху основното, за управлението на N канални, и не по малко маловажно регулиращата схема да бачка на 70V. Не че не може ... но времето ме притиска. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 02, 2010 9:55 Заглавие: |
|
|
| А не може ли да си пуснете отделна тема ,защото тази не е за такъв изправител и колегата правилно си мисли ,че става въпрос за регулируем ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|