 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Сря Май 05, 2010 17:12 Заглавие: |
|
|
Доста си поиграх с обратната връзка но разлика почти няма-пробвах и с tl431,и само с ценери като първата схема.Намалих стойността на резистора м/у 1и 2кр. на 3846 (R16) на 1к, при което нещата се подобриха. 2х50v без товар, а при 6А ток-2x49v,но при по високо напрежение не ще да се стабилизира,явно ми куца трансформатора.
Намерих една програма за смятане на импулсни трансформатори(transformer 4.0) на руски но не мога да попълня доста неща в нея,не ги намирам в datasheet-а на etd54,или пък руските обозначения са други?Ето какво иска програмата като данни:
http://www.postimage.org/image.php?v=PqwKbWJ ,ако не ще смятам на ръка  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 06, 2010 15:16 Заглавие: |
|
|
| Преди да преоразмеряваш имп. трансфор. наблюдавай с осцилоскоп формата и размаха на импулсите в гейт на кл. транзистори ,виж при натоварване дали ШИМ се отваря ,може при натоварване да сработва защита / пада на напреж. върху R6 да минава прага за задействане на защитата ,имай предвид и индуктивностите в изхода правилно ли са оразмерени ?Те трябва да могат да осигурят ток през време когато изправителните диоди са запушени, обратната връзка също я сметни формулите са прости ,има ги в предишен пост. Ако трансформатора може да прехвърли същата мощност при по ниско напрежение и ШИМ не отворен максм. виж до колко % е ограничен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Чет Май 06, 2010 23:10 Заглавие: |
|
|
Благодаря за съветите "Techmaniac",аз донякъде се ориентирах за възможностите на трафа от обратната връзка,която при 2х67в е опъната докрай,и няма никаква възможност за компенсация на пада при натоварване.Трансформатора го преоразмерих, като за 200khz получих първична 16нав,.и вторична 2х7.Не успях да го изпробвам защото имах неблагоразумието да го пусна без лампа на входа,а се оказа че има една непрекъсната писта която ходи не където трябва на експерименталната платка и резултата е ясен .Така че ще продължа със експериментите след почивните дни,като си набавя части
п.п Възстанових схемата отново,но със сегашните данни на трансформатора не намирам голяма разлика-сега работи стабилно до 2х55в.Погледнах и гейтовете на транзисторите с осцилоскоп както каза
"Techmaniac".Импулса се удъжава максимално,и въпреки това напрежението пада.Мога ли да изчисля трансформатора на 2х80в примерно,а с обратната връзка да го сваля на 2х70в,така че обратната връзка да има мегдан за компенсация,или ще вкарам шум с това нещо? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 08, 2010 17:15 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Мога ли да изчисля трансформатора на 2х80в примерно,а с обратната връзка да го сваля на 2х70в,така че обратната връзка да има мегдан за компенсация | Да ,това можеш да го направиш коеф. на запълване ще бъде по малък,обратната връзка не компенсира ,друго и е предназначението ,ако коеф. на запълване в гейт на т-рите е по голям от 50% трябва задължително да направиш компенсация на скоростта на изменение на тока на т.н. ramp вход на ШИМ а , като прибавиш ток към основния.Това последното tropper ти го е отбелязал като slope compensation в предишен пост. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Нед Май 09, 2010 4:25 Заглавие: |
|
|
човека е попитал за изчисление на импулсен трансформатор, а вие го удавихте в пичи масали.
Емиле, кажи каква максимална индукция си приел при изчислението на въпросния транформатор. _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 09, 2010 11:48 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | и по принцип всякакви идеи за стабилизация на изх.напрежение до около 700-800w,при 60-65v |
!!!!!?????? освен в твоя пост къде ги прочете тези масали ??? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Нед Май 09, 2010 14:41 Заглавие: |
|
|
E..e,недейте !И двамата сте прави,но аз не съм подготвен много с теорията за тази материя,и в движение се уча!При 0,046Т съм го смятал |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Нед Май 09, 2010 16:52 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | При 0,046Т съм го смятал |
имаш ЛС  _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 09, 2010 20:39 Заглавие: |
|
|
По формулата от учебника от линка в по горен пост
Npri = (340Vмакс.входно * 100000000) /(4*200000Hz*460G*2,8cm2) =33 навивки
Nsec = 1,1×(67Волта+0,5) ×33÷(270Vмин.вфодно×0,9max.запълване)=10 -----2х10 навивки |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|