| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 14:22 Заглавие: |
|
|
| a455115 написа: | | Какъв е тока върху резисторите, ... |
Тока е през, а напрежението е върху.
За кои резистори става дума? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 14:37 Заглавие: |
|
|
Извинявам се!
Тези на 330 ома при симисторите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 14:43 Заглавие: |
|
|
| Там са по 2 такива на симистор. Кой от двата? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 14:45 Заглавие: |
|
|
| И двата с каква мощност трябва да са? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 14:47 Заглавие: |
|
|
Защо не използваш означенията по схемата за по-ясно?
Например R9 или R17.
Те не би трябвало да разсейват голяма мощност според мен.
Ти защо мислиш така? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 14:52 Заглавие: |
|
|
| Както казах още в първия пост не разбирам много, но според мен ако не е написана мощността трябва да са 0,25w всички.Не ми се иска да разбера след като се запалят, затова питам! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 14:57 Заглавие: |
|
|
| Аз те питах защо мислиш, че ще се запалят? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 15:11 Заглавие: |
|
|
Не знам може би защото симисторите са 16А, а с колко mA се управляват? не знам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 15:12 Заглавие: |
|
|
Няма да се запалят, спокойно.
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 15:17 Заглавие: |
|
|
Благодаря!
Извинявам се, че ви занимавам с такива прости неща, но всеки с проблемите си....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|