| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Нед Юни 06, 2010 21:22 Заглавие: |
|
|
Не е лошо и да кажеш и за каква кола иде реч.на някои няма нужда от крайните транзистори особено ако бобината е с вграден комутатор.Или може да е по лесно да се препрограмира компа Мога да ти помогна с това. _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи!
Последната промяна е направена от ivanovbg на Нед Юни 06, 2010 23:37; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Юни 06, 2010 21:45 Заглавие: |
|
|
Здравей,
1. 78хх са неподходящи за прилагане в автомобилна електроника виж LM317 и типичните му приложения.
2. Комутатора ти е напълно погрешен, при бобина 0,5ома колко е тока при насищане на сърцевината? А и диодчето с което гасиш току що запалената икра няма място в автомобилен комутатор и драйверния транзистор се опитва през повечето време да вкара в пикчето чзаст от обратния импулс. виж по добре някой от специализираните чипове с контрол на тока при насищане и специализиран транзистор, в нета схеми и решения много.
Схема за високоомна бобина
Успех с начинанието и ти стискам палци  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
niko70 Нов потребител

Регистриран на: 06 Юни 2010 Мнения: 5
|
Пуснато на: Вто Юни 08, 2010 20:45 Заглавие: |
|
|
Здравейте,
Благодаря за насоките.
Колата е Меган единичка. Компютъра е на Сименс, но предпочитам да не му бърникам софтуера(Благодаря за предложението все пак )
След като обединих всички препоръки се получи:
http://img96.imageshack.us/img96/9427/shema02.png |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Юни 08, 2010 23:28 Заглавие: |
|
|
>20А колко мислиш че ще изкара бобинката? Я виж това
може да се досетиш защо няма управление на нискоомна бобина без контрол на тока. А с това управление бобината трябва да е с вграден резистор, или да поставиш такъв но тогава веднага влошаваш работата при високи обороти.
Вече има и доста съвременни ключове
ПП Сигурен ли си че кондензатора в СЕ веригата трябва да е 22n Мисля че трябва да е 220n.
ППП Мегана не беше ли с вграден комутатор в бобината? И защо не вземеш импулсите от датчика на маховика и не си ги смяташ после.
ПППП Разгледах управлението на мегана в твоя случай управлението е интегрирано в бобината така че можеш да оставиш схемката която си нарисувал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
niko70 Нов потребител

Регистриран на: 06 Юни 2010 Мнения: 5
|
Пуснато на: Сря Юни 09, 2010 18:04 Заглавие: |
|
|
До колкото разбирам имаш съмнение че в момента на подаване на захранване към бобината тока ще е много голям, което ще скъси живота ии, а при добавяне на резистор за ограничаване на тока ще доведе до намаляване на енергията акумулирана от бобината.
За кондензатова, прав си 220nF
Няма вграден комутатор на бобината. Датчика на коляновия вал е индуктивен, а не на хол. Срещу него на маховика са изпуснати два зъба и сигнала наподобява синусоида, като при преминаване на липсващите зъби се разтегля. Не бих могъл да го отработвам с контролера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Юни 09, 2010 18:39 Заглавие: |
|
|
| Ми така по лесно и точно се определят оборотите, особено ако са ниски. Това е направено с тази цел. Разтеглянето ти определя положението на коляновия вал. От там може със диференцираща група да разделиш сигнала за оборотите и с интегрираща този за положението на коляновия вал(като преди това изправиш напрежението). От там нататък да сформираш необходимите импулси и да ги подадеш към контролера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Сря Юни 09, 2010 22:57 Заглавие: |
|
|
Ако сложиш аванс процесора преди бобината се очертават следния проблем:
Кнок контрола ще престане да работи защото следи за детонации по време на искрата и компа ще търси детонации когато вече е късно.Ако някой кабел прекъсне или заредиш лоша газ няма да имаш защитата ,а и настройката на оптимален аванс ще е по трудна.Възможно е и да записва грешка по кнока и да влиза в авариен режим и минимален аванс.
Като не ти се бърка по компа можеш да използваш емулиране на датчика на температурата на водата по обороти и по този начин да вдигнеш аванса с до 15 градуса.Или да емулираш сигнала на мап сензора.
Не съм наясно но май сигнала на датчика на коляновия вал поради естеството му не можеше да се променя спрямо оборотите и ще имаш аванс процесор с константно изпреварване за целия интервал от обороти. _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|