| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Чет Юни 17, 2010 22:41 Заглавие: |
|
|
Кажи му на немеца че така не стават тези работи.
Толеранс на захранващото напрежение и допустими пулсации? Предполагам че устройствата имарт собствени импулсни захранвания. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Чет Юни 17, 2010 23:40 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Та немеца който днес си замина каза това нещо да се направи като иска да се сложи UPS които на изхода му да се върже траф с DC напрежение 24V/15A! |
А този UPS-a ще трябва на изхода да има синусоида ... Защото иначе този траф, които ще изкарва напрежението за компютъра ... Ще му е "весело" ... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юни 18, 2010 0:14 Заглавие: |
|
|
Здравейте,
Ако бяхте написали от къде сте щеше да е много по лесно да ви насоча конкретно къде да отидете. Така, всеки сериозен магазин за електрооборудване може да ви достави това което търсите. Но както написа колегата Филипов нещата на са така прости! Проектирам изработвам и сервизирам машини с CNC, PLC, PC управления и съм напълно в час с задачката която сте си поставили. Ще ви напиша няколко факта против концепцията която са ви дали или най вероятно поради разлика в терминологията не сте разбрали:
1. Трансформатор с линеен стабилизатор поставен на обикновен UPS има повече от 50% загуби.
2. Линейните стабилизатори с подобни мощности и без специален дизайн са често склонни да усилват пиковете и висшите хармонични породени от тях, създавани от DC-AC конвертори (UPSи) което в най добрия случай води до нестабилна работа а често и до сериозни дефекти.
3. Обикновенните UPSи не са най добрия избор за съвместяване с промишлената електроника поради опростения си дизайн.
4. Личния ми съвет към вас е да се обърнете към специалист в областа и след обстоен анализ на проблема да се подберат финансово допустими варианти за решението му.
5. Според опита ми при решения на подобен на вашия проблем при проектиране на управления бих използвал 24V акумулатор с бърза комутация и куплиран с зарядно подзаряден модул стига толеранса преобразувателите да го позволява. А има и множество други решения и варианти.
Успех,
Последната промяна е направена от Петров на Пет Юни 18, 2010 0:51; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Пет Юни 18, 2010 0:17 Заглавие: |
|
|
--------------------------------------------------------------------------------
Здр. на всички! Значи интересувам се да от каде да закупя трансформатор от 220V вграден стабилизатор на 24V DC /15А ,който ще се включва към UPS 1000VA!
Странна работа.Мощноста на стабилизирания иизправител е 24по 15А. И доколкото мога да смятам тя ще е 360вата и как ще храни 1000вата
Защо не се замислиш компютъра и монитора да се захранва директно с 24 волта от два акумулатора по 12 волта с подходящ капацитет които да се зареждат с ток приблизително равен на консумирания от тях ток.Така акомулаторите ще ти служат като буфер-ще можеш да черпиш доста голям ток за кратко време и като стабилизатор на напрежението и резервно захранване на компютъра и монитора.А за UPS-е знам че са предвидени да работят 5-10минути след спиране на захранването/докато се изключи безопасно компютъра/ та за това мисля че този вариант не е подходящ в твоя случай _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пет Юни 18, 2010 0:17 Заглавие: |
|
|
Напълно съм съгласен.. за т.5 си мислех ама нямаше как да дам конкретно готово решение - а има ли ? _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юни 18, 2010 1:23 Заглавие: |
|
|
| Готово решение няма как да се даде. Реализирали сме подобни устроиства от вариант с един контактор до отделно PLC управление. При всяка машина трябва да се вземат предвид редица фактори. Абе в общи линии си е шибана работа. Като пример ти давам една ситуацийка: Клиента държи на най евтино и минават на вариант контактор въпреки предупрежденията, ама като мигне тока и убие интерфейсите а софтуера мине в тайм аут и няколко тона метал неконтролируемо поемат на някъде на макс. и втози момент крайния лимитиращ сензор сработи и спре оперативната а контролера вече е неуправляем и вместо да спре по рампа супорта изключва power on на сервото (защото на проектантите и през ум не им е минавало че някой идиот ще тикне непрекъваемо захранване) и остави цялата тази маса да си лети по инерция и да видиш накрая една купчина изкривен метал на безумна цена да се търкаля по земята, а и е луд късмет че не е утрепало някой работник. Веднага ще забравиш за готови и евтини речения. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|