| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
xu6thuklx Нов потребител

Регистриран на: 08 Фев 2009 Мнения: 46 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 0:38 Заглавие: |
|
|
| Платките с интегралите, са готови изделия на hobbykit. Брума е ясен, но какво остава за запалването на интегралата? Защо само едната? Има ли възможност, това че тя е работила с 8 омов товар, а другата с 3 да е довело до проблема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 7:03 Заглавие: |
|
|
Не!Забрави за различния товар.Ако имаше логика в това,трябваше да гръмне платката с малкия товар!Смени си чипа внимателно и както казва Радев,огледай и измий с коресилин платките-навсякъде,където има следи от колофон.Много добре и внимателно провери пак дали охлаждащите пластини са надеждно изолирани.Имах преди години случай,когато стружка от шасито бе попаднала между радиатора и транзистор и взривът беше не веднага, а след седмица може би.Не на последно място поставям възможността чипът да е бил менте-едва ли тези китове,на които най-доброто е ниската цена се комплектоват с елементи с доказан произход.Така че фалът може да е в резултат не на грешка,а кофти ИС.Това обаче не отхвърля всичко,което написахме досега по темата! _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
xu6thuklx Нов потребител

Регистриран на: 08 Фев 2009 Мнения: 46 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 10:18 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички за оказаната помощ.
Ако има интерес, мога да побликувам тук как вървят нещата.
Приятен и спорен ден на всички  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 12:13 Заглавие: |
|
|
Aми да,ще чакаме резултатите!Едва ли е късно и ние да научим нещо ново евентуално. _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
xu6thuklx Нов потребител

Регистриран на: 08 Фев 2009 Мнения: 46 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 17:10 Заглавие: |
|
|
| На болта с който е стегната схемата към радиатора въобще изолационна втулка има ли или си карал само на слюдената подложка? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
xu6thuklx Нов потребител

Регистриран на: 08 Фев 2009 Мнения: 46 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 18:00 Заглавие: |
|
|
| Има, но на снимката не се вижда добре. Взех малко термоизолация за кабел, а под главата на болта има шайба (не метална). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 18:10 Заглавие: |
|
|
За целта се продават втулки по размер.
Това което си (съ)творил, най-вероятно при стягането там си направил късото.
От цялата история едно е ясно - трансформатора е як.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 18:48 Заглавие: |
|
|
| xu6thuklx написа: | | Кутията е метална, но не е свързана със зануляващ проводник. Върху радиатора на интегралите няма нищо освен тях... | Аз така и не разбрах как стана това късо съединение, след като радиатора не е свързан към маса.
При положение че корпусите и на двата чипа са свързани към едно и също място не виждам смисъла от изолация от радиатора или рязане.
Просто изолирай радиатора от корпуса на кутията и това е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
xu6thuklx Нов потребител

Регистриран на: 08 Фев 2009 Мнения: 46 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Нед Юни 27, 2010 21:18 Заглавие: |
|
|
| Радиатора не е свързан с кутията, но и да беше тя не е свързана с нищо. Нямам идея какво стана, но ще разделя радиатора на две, ще използвам въпросните втулки, просто така за всеки случай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|