| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Съб Юли 03, 2010 21:29 Заглавие: |
|
|
А то проникването може да идва и от антената,не е задължително да е от кабела.И вероятната причина е в тая посока. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Юли 05, 2010 0:10 Заглавие: |
|
|
При мен дори компютъра ми внася смущения. Изключвам монитора и компютъра от щепсела и се появяват някои много слаби станции.
На всяка снадка се нарушава малко съгласуваността. От там се излъчва и се приема известно количество ВЧ енергия.
Но има и друго опиши как си изработил антената на покрива. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пон Юли 05, 2010 0:27 Заглавие: |
|
|
Сега като се замисля найстина тия 50 тина метра ми се виждат много.. Нямаш ли друг варянт ? При мен са 14М антената е "фабрична" в Бургас е правена ако не се лъжа. Има усилване 7дб. Приемника е изцяло на 2 гейтови транзистори по високочестотния тракт и хващам без проблем от турция радиа и то на 2/3 по S-метъра. Кабела е от най-скапания няма да казвам на коя Варненска фирма.... Та при теб ако антената е дала максимума си от себе си така да се каже. Може да се наложи да се сложи усилвател горе. Ако приемника ти е на добро ниво.... Тия дни ще се разровя из тетрадките някъде бях правил такъв проект с полувълнов вибратор за антена и един транзистор непосредствено след антената. Захранваше се по коаксиалния кабел . А както каза колегата по-горе. Не само компа внася смущения ами почти всяко импулсно или лан кабел особено ако е UTP. При мен и приемника на булсата направо изкъртва от хармоници FM -а. Може да се замислиш и за един мрежов филтър на FM приемника - ако няма . _________________ Analog Audio™ Quanterall.com
Последната промяна е направена от DJ69VN на Пон Юли 05, 2010 0:39; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Юли 05, 2010 0:36 Заглавие: |
|
|
Само че ако не е съгласувал полъвълновия вибрато се едно няма антена. Ако е сложил тоя вариант който не е сгънат може би не го разсиметрирал и сега му текат токове отвън по оплетката на коаксиала. Аз съм направил антената така една четвърт дипол вертикален после още една четвърт тръба в която съм прокарал коакс. кабел. Така не ми тече ток по оплетката, съответно и не приемам от там Четвертьволновой щир със четвертьволновой стакан. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|