| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 12, 2010 20:46 Заглавие: |
|
|
| CMOS схемите по принцип не работят добре при полегати фронтове ,най добре си формирай импулсите с по един 4093 ,или 40106 ( тригери на Шмит) . По горе имаше схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пон Юли 12, 2010 21:15 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за идеите, за сега ще е така, не ми се преправя. Правих си експерименти, проблеми има само при съвсем кратко натискане. И при по-малко от половин секунда е добре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Вто Юли 13, 2010 0:20 Заглавие: |
|
|
Ако се разменят местата на съпротивлението и кондензатора,би трябвало входа на тригера първоначално да се установява във високо ниво.А и при натискане на бутона пак трябва да филтрира пиковете на входа на тригера.
Това е като идея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Юли 13, 2010 9:39 Заглавие: |
|
|
| Тогава ще трябва да променя и свързването на бутона. То резистора е изтеглящ, поддържа високо ниво на клока. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Вто Юли 13, 2010 16:56 Заглавие: |
|
|
| Да,вярно чв трябв да се премести и бутона.Що не пробва както предложи sms,да сложиш еди поддържащ резистор на високо ниво,и един кондензатор в паралел. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|