| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitko29 Нов потребител

Регистриран на: 20 Фев 2010 Мнения: 18
|
Пуснато на: Пон Авг 02, 2010 12:24 Заглавие: |
|
|
Разбрах,че връзката с кварц е по стабилна за това името на темата е ir + кварц просто питах какво ще е ако го няма отговор по нестабилна връзка.
Не се отговаря с този бутон |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пон Авг 02, 2010 12:27 Заглавие: |
|
|
| Провери в документацията на приемника какъв е толеранса на честотата и намери най-удобното за теб решение на генератор с исканата стабилност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitko29 Нов потребител

Регистриран на: 20 Фев 2010 Мнения: 18
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Edesign Опитен потребител

Регистриран на: 01 Сеп 2005 Мнения: 301
|
Пуснато на: Пон Авг 02, 2010 13:48 Заглавие: |
|
|
това което си го дал няма налично във фарнел
ето ти също добър приемник и то по-евтин и наличен TSOP1138
относно стабилността на честотата на предавателя --> от нея зависи разстоянието на работа
- за <= 1метър 38kHz +/- 8kHz
- за >= 1 метър и <=5метра 38kHz +/- 2kHz
това са лични опитни данни с гореспоменатия приемник
Кварц се слага ако температурата играе много но за бариери мисля че е безсмислено _________________ www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitko29 Нов потребител

Регистриран на: 20 Фев 2010 Мнения: 18
|
Пуснато на: Пон Авг 02, 2010 15:25 Заглавие: |
|
|
| Edesign написа: | това което си го дал няма налично във фарнел
ето ти също добър приемник и то по-евтин и наличен TSOP1138
относно стабилността на честотата на предавателя --> от нея зависи разстоянието на работа
- за <= 1метър 38kHz +/- 8kHz
- за >= 1 метър и <=5метра 38kHz +/- 2kHz
това са лични опитни данни с гореспоменатия приемник
Кварц се слага ако температурата играе много но за бариери мисля че е безсмислено |
Първо във фарнел ги няма но в комет са останали 2 бройки, който вече ги няма . Иначе с TSOP съм си конструирал приемник който използва транзистор 2н3904 който го използвам като клуч свързал съм един резистор от база към маса(за да може да се отпушва) и от там командва моторите.
Но все пак бих видял схемата която си забравил да дадеш линк.
Но ще ми стане интересно дали този sharp сензор може да пуска постоянно 5в волта към морите и като се освети да се намаля. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Edesign Опитен потребител

Регистриран на: 01 Сеп 2005 Мнения: 301
|
Пуснато на: Пон Авг 02, 2010 15:34 Заглавие: |
|
|
какво имаш впредвид
Но ще ми стане интересно дали този sharp сензор може да пуска постоянно 5в волта към морите и като се освети да се намаля.
това са обикновени приемници с амплитудна демодулация на сигнала. на изхода им имаш цифров сигнал - има ниво, няма ниво. Ако искаш да правиш ИР дистанционни като на изхода да имаш ниво плавно от 0 до 5 волта то задачата е доста по-сложна _________________ www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|