Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За телевизорите ПРИНС, ели хубаво или ... през прозореца

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sen
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 7
Местожителство: kyustendil

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 0:41    Заглавие: За телевизорите ПРИНС, ели хубаво или ... през прозореца Отговорете с цитат

Здравейте,
От вече към 15-17 години (незнам точните години) се радвахме, цялото семейство, на постижението на българската техническа мисъл наречено Принс, семейство цветни телевизори правени в софия, забравих от коя фирма, но винаги има едно Но!!
Значи ТВ - то си работише 10 годинки ма без никъв проблем, докато братчето ми не реши да гледа телевизия в леко бурно време с малки гръмове и малко град, абе да ти е кеф да стоиш навън, и ето изненада пада гръм и ТВ -то спира, разбираемо, и от тази случка почва моята сага със това животно.
Бях в казармата и наще го ремонтирали в реномиран сервиз сервизни представители на всички големи производители на такъв род техника, хората го правят НО, без OSD, усилване на звука и други леки дефекти, но работещ.
Така до една година (до моето Уво о о о!!! и започване на работа), аз се заех да му търся теник, намерих, човека го позакърпи, като въстанови OSD и усилването на звука и замени тунера защото беше почнал да измества настроиката на каналите, и така още една годинка, докато не попадна в рацете на един мой много добър приятел, техник при нас (в бачкането) за пореден ремонт.
А споменах ли че в магазина от кадето го купихме го хвалиха че е по лиценз на Sharp и с техни компоненти? А то - нъцки ТВ - то се оказа със цифрово щаси, и най близката принципна схема която намерихме като съответстние на това животно бе на модел на Aiwa (разликата в двете беше че в Принса липсват някое и друго елементче).
Та за ремонта, изразен в установяване на повредата и търсене на начин за отсраняване, смяна на процесора и други по дребни елементи, но животното се закучи и не ще да работи, следва 2-3 месеца да си помисли дали ще работи или ще го използваме за маса за биричката с цаца и след този периот от 2-3 месеца го пробвахме и ООО ЧУДО той е жив и работи!!!! Следва щастие радост и неземна радост, Но моя приятел, човека който го върна от отвъдното беше в депресия, той миго хвърли в колата и ме помоли, ако може никога, ама никога да него нося при него повече и още че сега трябва да отремонтира 10-20 електрончета за да си върне увереноста в своите технически умения, а той е много умно копеле и тоя телевизор направо му разби психигата!!!
Днес след обят нащия много обичан и истрадал ПРИНС изгърмя тотално и мисля че няма да се върне повече при нас!!!
За всички които имаха търпението да прочетат тези глупости Благодаря!
Все някаде трябваше да си изплача мъката!!! Twisted Evil
_________________
<не ме е яд че сАм тъп, яд ме е че ми личи>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 6:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Не го хвърляй през прозореца защото има шанс да спечелиш поне 20-30 лв. от него.Предполагам че поне кинескопа е добър и някой колега би ти дал тези пари за него.пък и твоето приятелче дето ремонтира Електрончетата може да го сложи на някой на когото кинескопа е свършил.А за ново ремонтиране въоще не си мисли .Файда йок. Laughing
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 6:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко се ремонтира на този свят Smile Въпроса не е в това дали може , а дали си заслужава.Послушай коцев и не го изхвърляй Smile В него колкото и да е изгорял все има нещо останало здраво.
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 6:50    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз мисля така кинескопа е Самсунг правен в германия, а и се надявам да намеря нещо със здрава електронна част за замянна със изгърмяната.
А от какво може да стане електрониката???
В смисъл от какъв телевизор като модел?
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 6:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
А от какво може да стане електрониката???
В смисъл от какъв телевизор като модел?

Всякаква която е имала кинескоп 20-21 ична с 90градуса ъгъл на отклонение.
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sen
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 7
Местожителство: kyustendil

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 7:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле сори преди малко не се регистрирах, а какво мислите за кинескопите немско производство, имам едно прятелче което е за всичко което е правено от корейчета китайчета и япончета, в смисъл че тези момчета правят всичко чисто просто и много ясно и лесно за подръжка и ремонт а наще хора от Германия ненужно се престарават и си усложняват живота със сложна техника
_________________
<не ме е яд че сАм тъп, яд ме е че ми личи>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 8:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото разбирам ти искаш да сложиш друго шаси /електроника / вътре вместо твоята.Това не си заслужава на тая дървена кутия да пригаждаш друга електроника.Вземай твоя кинескоп ина друг телевизор го сложи . Sad
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sen
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 7
Местожителство: kyustendil

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 19:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здраво на всички,
Майками реши че е по добре да си купи нов телевизор и както се очаква ме натовари с тая тешка задача.
Обиколих богатия на избор пазар (богатия да се чете в кавички) и ми препоръчаха едно NEO 21 инча със стерео тунер и цена от 265 лв. китайска зглобка.
Та, ако някой има мнение за тези животни моля да го сподели с мен, знам че се откъсвам от темата за възхвала на страхотния неповторим и непоправим телевизор ПРИНС но в къщи не издържам вече с един телевизор Evil or Very Mad
_________________
<не ме е яд че сАм тъп, яд ме е че ми личи>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov