Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Стълбищно реле за осветление
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Онова другото със трансформатора и транзисторите е по-надеждно. Няма да прави такива номера, релето вътре си е обикновено 24 волтово Smile Малко е големичко обаче.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 379
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
tvservice-Може и да работи ,но повредата му е била друга-не е залепвало ,защото е било размагнитено съвсем ,докато при началния пост пише че залепва-значи намагнитването е ОК.Следователно никакво пренамагнитване няма да го оправи,просто не е твоя случай! Ето Сашо е по-близо до истината.
не възразявам, но и при мен не отпускаше като включи, ще чакаме да видим накрая какво ще излезе. докато сме живи има какво ново да научим Smile
_________________
Няма да умрем от глад докато има техника Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ели
Гост





МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 14:58    Заглавие: Нов стълбищен автомат Отговорете с цитат

Защо не използвате Маклайтера Бетамарк с плавно пускане и предупреждение при загасване. www.betamark-bg.com
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 21:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е лошо като идея но 45 срещу 12 лева все пак е разлика. Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 11:26    Заглавие: Отговорете с цитат

смени релето с някое по-ново и херметизирано или самени релето с транзистор;тиристор;симистор
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 12:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Не обърквай човека ,въобще знаеш ли как работи този автомат? Релето се включва и изключва с импулс на тока в противоположни посоки.Както писах по горе -единствено с поляризовано реле Омрон за 24 волта става смяната,с триак въобще не може да се получи за този модел автомат!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 8:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Както писах по горе при зареждане на кондензатора глимката се пали и релето сработва.За да отпусне след разряд на кондензатора през веригата на делителя се получава обратен ток който пак запалва глимката и съответно кара релето да отпусне.Така че ако не се създаде обратен ток релето си седи залепнало.Глимлампата се използва като нелинеен елемент и оказва решаващо значение в работата на това елементарно устройство .Тази схема е толкова хитра колкото и тъпа но когато всичко е в ред работи сравнително добре.Старите релета с транзистори и мрежов траф са наистина по надеждни но уви вече ги няма. Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
m_sam
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Окт 2005
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 9:30    Заглавие: Отговорете с цитат

sacho написа:
Както писах по горе при зареждане на кондензатора глимката се пали и релето сработва.За да отпусне след разряд на кондензатора през веригата на делителя се получава обратен ток който пак запалва глимката и съответно кара релето да отпусне.Така че ако не се създаде обратен ток релето си седи залепнало.Глимлампата се използва като нелинеен елемент и оказва решаващо значение в работата на това елементарно устройство .Тази схема е толкова хитра колкото и тъпа но когато всичко е в ред работи сравнително добре.Старите релета с транзистори и мрежов траф са наистина по надеждни но уви вече ги няма. Very Happy


Предлагам ви да погледнете
http://sautomat.hit.bg
[http://sautomat.hit.bg]

нещо с много предимства на прилична цена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 16:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Не изглежда лошо но дори и в старите модели незнам дали си виждал опушена платка и няма отзад и остатък от писти.Та като гледам тези тънички писти и като знам че влиза 220 волта в близост не го одобрявам.За мен най добрия изпитан модел си остава РЕС-5 от най старите със мрежовия трансформатор.А относно живота на крушките един диод последователно на всяка или един голям общ и това е.Моята крушка не съм я сменял 10 години Very Happy Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2005 22:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Учудват ме твърденията на ELP-колега от форума с доста повече от 1000(!)поста!Аз досега през живота си не съм чувал за стълбищен автомат с ПОЛЯРИЗОВАНО реле Exclamation Поляризованото реле е реле,което има две групи контакти-примерно леви и десни.При такова подаване на напрежението щракват примерно левите,а при онакова-десните.Sorry,ама мисля че така ще е най-ясно.А при обикновените стълбищни автомати,които са с релета,много често срещаният проблем е ОСТАТЪЧНИЯТ МАГНЕТИЗЪМ Idea Тогава котвата се намагнитва и след приключване на цикъла просто не може да се отлепи.Другият проблем са "качествените" крушки,които се продават в Родината.Като "гръмнат"след поредното включване,контактите на релето залепват и резултатът е същият-дефект,който налага в повчето случаи подмяна на устройството.Тук е много удачно предложението за диода,вързан последователно на крушките.Ползата е в поне две направления-не горят крушките и се избягва "токовия удар" пори паленето на студена крушка.Между другото,като отчитам и всички недостатъци,смятам,че предлаганият от НЕОМОНТАНА кит върши перфектно работата си,стига да се намери някой,който се наема да го сглоби Laughing
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals