| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sherif Нов потребител

Регистриран на: 09 Авг 2010 Мнения: 4
|
Пуснато на: Чет Авг 12, 2010 19:01 Заглавие: |
|
|
| благодаря на за разясненията и помощта. Някои работи ми се изясниха и вече имам идея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Съб Авг 14, 2010 13:22 Заглавие: |
|
|
От всички тъпизми казани до тук требва да си разбрал че тук нема кой да ти помогне
Няма да ти разправям празни приказки, има индженери за това, аз съм с основно образование( извинявам се "образувание") и мога да ти дам една лека основна насока.
| Код: |
#define PID_GLOBAL
#include "PID.h"
/*
*********************************************************************************************************
Ui = Kp*ei_1 + Ki*ei + I + Kd*ud_1 + Kd*N*(ei-ei_1)
*********************************************************************************************************
*/
/*
*********************************************************************************************************
* Изчисление на ПИД
*********************************************************************************************************
*/
void PID_Serv (PID_Struct *pid)
{
float vk;
pid->yf_1 = pid->yf;
pid->ek_1 = pid->ek;
pid->dk_1 = pid->dk;
pid->yf = pid->Kf * (pid->yk - pid->yf_1) + pid->yf_1;
pid->ek = pid->sp - pid->yf; /* грешка */
vk = pid->ek - pid->ek_1; /* изменение на грешката */
pid->pk = pid->Kp * pid->ek_1; /* пропорционална част */
pid->ik = pid->Ki * pid->ek + pid->ik; /* интегрална част */
pid->dk = pid->Kd * (pid->dk_1 + pid->N * vk); /* диференциална част */
pid->uk = pid->pk + pid->ik + pid->dk; /* изход регулатор */
if (pid->uk > pid->umax) { /* Ограничение максимално значение */
pid->uk = pid->umax;
} else if (pid->uk < pid->umin) { /* Ограничение минимално значение */
pid->uk = pid->umin;
}
}
|
В хедър фаила се прави една обикновена структора с променливите, и се обявява функцията .
Дори и да имаш 100 такива примери, без да си наясно с теорията на този вид регулиране, няма да успееш да направиш нищо(то е очеизвадно). Но съм сигурен че ще замажеш очите на някой още по бездарен даскал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Авг 14, 2010 13:56 Заглавие: |
|
|
| RM написа: | От всички тъпизми казани до тук требва да си разбрал че тук нема кой да ти помогне |
За това писание получаваш официално предупреждение.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_1 Нов потребител

Регистриран на: 05 Мар 2008 Мнения: 37 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Авг 17, 2010 6:48 Заглавие: |
|
|
| the_bull написа: | . . . . Щом доц. по ТАУ ни казваше ако не знаете какъв закон да ползвате слагайте ПИД и не се плашете  |
Човека вероятно се е шегувал , която и от трите съставки не е изчислена както трябва, регулатора или ще се възбуди, или ще реагира прекалено бавно, най добре е подготвен човек да изведе закона в зависимост от случаят, а после да се реализира програмно, като се заложат съответните цифрови филтрации, семплирането и разрядноста на АЦП ще ги определи пак този който извежда закона, той пък(закона) за да се изведе е нужна цялостна характеристика на управлявания обект.
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
the_bull Опитен потребител

Регистриран на: 31 Май 2007 Мнения: 660 Местожителство: Монтана(Студент в Русе)
|
Пуснато на: Сря Авг 18, 2010 22:37 Заглавие: |
|
|
Така е леко в кръга на шегата го спомена но в доста случай може да намери приложение. Иначе задължително се избира точния закон и се проверяват критериите за устойчивост и качеството на преходните процеси. Това ТАУ е много яка наука, но за наистина "истинските неща" става една математика дето може да побелее човек докато сметне каквото му трябва.Трябва човек много да е на ти от висша математика и физиката на различни процеси за да успее. _________________ Постулат на Хорнер за петте удара:
"Опитът е право пропорционален на потрошеното оборудване." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|