 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Slavko58 Активен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2008 Мнения: 74
|
Пуснато на: Съб Авг 21, 2010 19:26 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Погледни тези ... тук и тук |
Първият вариант изисква поставяне на датчиците на равни интервали вътре в силоза, което няма как да стане, понеже процеса на пълнене/празнене е непрекъснат, денонощен, има постоянно наличие на материал, поне няколко тона.
Втория вариант е лазерен далекомер, с отдалечена връзка с РС, не си заслужава с оглед на това, за което ще се ползва. Това, което аз намерих е това:
http://irls.narod.ru/izm/uid01.htm _________________ Хората са казали:"В спора се ражда истината!". Не са разграничили обаче спора от караницата . . . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Съб Авг 21, 2010 19:27 Заглавие: |
|
|
Ти го зе навътре ...
Значи ...
1. Маркуч, мек модел. Дължина - достатъчна.
2. Тапа за маркуча в долния му край.
3. Вода от чешмата за запълване на маркуча.
4. Подходящо закрепване за стената на бункера.
5. Като се сипва зърното и ще мачка маркуча. Водата ще се качва.
6. Въздухът ще се свива.
7. Мериш налягането му и то с достатъчна за конретните нужди точност ще отговаря на запълването на бункера.
Правил съм го за течности и бачкаше мноого дълго време.
Там обаче тръбата беше направо потопена в течността.
Ако да не съм бил ясен, се некой ше да ме е разбрал и ще си го изясните помежду си. Като с гуменките 37 номер в казармата. Всички са един номер, но е позволено войниците да си ги разменят докато им станат. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Slavko58 Активен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2008 Мнения: 74
|
Пуснато на: Съб Авг 21, 2010 19:39 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | 3. Вода от чешмата за запълване на маркуча. |
Тази година февруари месец температурите паднаха до -30градуса. Поставянето пък на антифриз в силоз със хранителен продукт е абсолютно недопустимо.
На фона всички предложения, мисля, че варианта на mishomvp е най-удачен. Благодаря на всички, които се включиха в разискването! _________________ Хората са казали:"В спора се ражда истината!". Не са разграничили обаче спора от караницата . . .
Последната промяна е направена от Slavko58 на Съб Авг 21, 2010 19:50; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Съб Авг 21, 2010 19:46 Заглавие: |
|
|
Алкохол. Етилов.
На 20 кубика семки, половин литър спирт от аптеката ...
вервай ми ... и да таковата, нема 'а се бележи.
Със само преди думи със "С'" и "З".
Ако да искаш може и само с газ де. Помпаш там до некво налягане, ама ще се увеличи грешката. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sms Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 263 Местожителство: Kazanlak
|
Пуснато на: Съб Авг 21, 2010 20:57 Заглавие: |
|
|
Мисля че темата ще има развитие, може и в малко по късен етап но ще има.
Според мен идеята на Ваклин не е за подценяване, може би да се доразвие, като ИДЕЯ.
С звукови датчичи едва ли ще се получи, защото дрънченето при пълнене/ празнене, вибрации от всякакъв характер, да не забравяме и огромната запрашеност вътре!!! Живота на датчиците ще е точно едно пълнене на силоза.
Работил съм преди много години по такива силози, и задачата съвсем не е проста. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Slavko58 Активен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2008 Мнения: 74
|
Пуснато на: Съб Авг 21, 2010 21:53 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | С звукови датчичи едва ли ще се получи, защото дрънченето при пълнене/ празнене, вибрации от всякакъв характер . . . |
Противно на схващанията за производствени шумове, в силоза е необичайно тихо. Освен това, доколкото знам, звуковият датчик излъчва (а следователно и приема) звуци с определена честота (40 kHz) и то на определени порции, така че трудно би могъл да се заблуди от паразитни звуци. По отношение на запрашеността, мисля че има материали, които да предпазят устройството от праха но, както казва sms, нови идеи и концепции винаги са обре дошли. _________________ Хората са казали:"В спора се ражда истината!". Не са разграничили обаче спора от караницата . . . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Съб Авг 21, 2010 22:13 Заглавие: |
|
|
Копай. Като стане ... едно пакетче небелено от онова с дългата шарка за папагалите. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Авг 22, 2010 17:40 Заглавие: |
|
|
| Добре де не може ли да следиш теглото |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sms Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 263 Местожителство: Kazanlak
|
Пуснато на: Нед Авг 22, 2010 18:52 Заглавие: |
|
|
| И според мен това би било решението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|