Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Измерване на ниво на зърно в бункер - как?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 19:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Теглото на кое? На силоза???

Абе вие май верно четете през ред. Не му разрешават на човека да го гъта с резака, да го слага на паландзи, да му бие дупки с кислорода, да заварява стълбища вътре и т.н.

Отделно, че вече и през два не четете. Слънчогледът има едно гадно свойство да нараства в цена всеки месец след жътвата с по 10%. Това, че живеем в брулена от вейки държава, че земледелец е нещо средно между програмист и машиностроител (да се редят в редица през един, да се гърмят подред) и т.н., всичкото е вярно. Но и това, че слънчогледът съхне, също е вярно. С по 10% на месец. Значи, не става да го пакетираш безусловно всичкия докато е мокър, щото ще заграни. Не става и да го държиш дълго пакетиран, пак се скапва.

И тук технологът да каже как се докарва относителна влажност след белене и преди печене та да влезе в нормите за пакетиране и са не преебе чорбаджията да продаде повече семки като бройка.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 372

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2010 6:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти тук най-добрите идеи http://engineering-review.bg/engineering-statii.aspx?br=43&rub=461&id=1221 Потърси производител и си купи готов.
С ултразвук и лазер нестава заради праха.
_________________
Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност Smile
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shri
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008
Мнения: 1194
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2010 9:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо като ехолот бе другари
_________________
Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2010 10:06    Заглавие: Отговорете с цитат

И сонар ще стане. За дунавски китове...
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todortv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Мар 2008
Мнения: 190

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2010 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Vaklin написа:
.....
1. Маркуч, мек модел. Дължина - достатъчна.
2. Тапа за маркуча в долния му край.
3. Вода от чешмата за запълване на маркуча.
4. Подходящо закрепване за стената на бункера.
5. Като се сипва зърното и ще мачка маркуча. Водата ще се качва.
6. Въздухът ще се свива.
7. Мериш налягането му и то с достатъчна за конретните нужди точност ще отговаря на запълването на бункера.....

Прочети още веднъж написаното,това е лесна и евтина идея.Ако трябва прочети още веднъж,ако не ти е ясно питай автора, предполагам ще ти даде подробности,защото не е редно други да го правят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Милен
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Окт 2007
Мнения: 330

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2010 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждал съм на силоз за цимент монтирани през метър и половина, два, мембрани задействащи механично от външната страна краен изключвател. Мембраната е открита и монтирани в отвор в стената на силоза една над друга, диаметър около 20см на вид като тонколона, материала какъв е няма как да се види, на високо са, предполагам някаква здрава еластична гума издържаща на налягане - цимета се разтоварва в силоза с компресор.
При зърното нямаш налягане и мембраната може да е от по обикновена гума. Общо взето не е трудно за изработка. А с крайния изключвател може да управлявашкаквото си пожелаеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2010 21:37    Заглавие: Отговорете с цитат

todortv написа:
Vaklin написа:
.....
1. Маркуч, мек модел. Дължина - достатъчна.
2. .....

Прочети още веднъж написаното,това е лесна и евтина идея....


Вие се бъзикате с автора май , нали той иска да представи данните на дисплей , барграф , защо не на PC .... В този "най-удачен" метод явно ще се "индицира" с петлитрова дамаджана . Темата стана доста брутална Sad .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2010 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми да мери налягане и да представя на каквото пожелае. Може да го мери диференциално, за по-висока точност. Обаче, сега забелязвам проблем. Ще изпият спирта!


Вие верно се ебавате с човека. На него му трябва един маЕмун на 500 лева заработка за два месеца да не похаби продукция за 5000 лева за няколко минути. Тоя, същия, трябва да умее и да проследи правилността на работа на сигнализацията. Демек, да се покачи връз силоза, да скива колко водата в маркуча, да сравни с данните на монитора и да каже ... ахаааа ... или ШЕФЕЕЕЕ, си еба таковата тука, водите изтекли, ще се ражда.

Колкото по-просто, толкова по-просто. А микропроцесорите ги измислиха демократите! За да има евтинджос. Ех, некога и силицият беше силиций. А сега ....Мъка.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Авг 2008
Мнения: 36
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Slavko58 написа:
........
Точността и нивото не са фатални, досега са го мерили визуално през люк в горния край на бункера като са гледали колко запълнени реда сегменти от конструкцията му са запълнени със семе, съответно коничната повърхност, която се получава при пълненето също не е от особено значение.

Не става ли с една камерка (примерно IP, че може и безжична) на тоя люк? И после да се гледа на монитор...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todortv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Мар 2008
Мнения: 190

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

milmar написа:


Вие се бъзикате с автора май .


Не е бъзик.Следи се налягането в края на маркуча и примерно 0-10V или
0/4-20мА от сензора може да ги ползва както иска и колкото може.
Иначе за насипни продукти и измерване на опрделени нива има вибрационни капацитивни датчици,моторни датчици,обикновени капацитивни с регулиране на чувствителността и....
Има и начин с лазерна рулетка .Има и начин с "поплавък",който при зареждане на силоза трябва да е в горно положение,въженце,две ролки за въженцето и тежест(да опъва въжето) поставена пред мерителна летва.
Най точния начин е измерване на тегло,което също има недостатъци при вятър.
Варианти има зависещи от целта и предвидените средства.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals