Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Измерване на ниво на зърно в бункер - как?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи от големината на силозите , но при изпразването на голям (от типа дъжавен резерв например ) възникват такива разнообразни по посока сили , че се късат стоманени въжета , какво остава за маркуч . Да не говорим пък как ще се "тарира" такава "измервателна" система .
За по-малки силози най-добрия вариант според мен е тегловния . Не влияе запрашеност (като при лазерния) , няма разни поплавъци и люкове с наблюдатели и т.н. Ако ще се мери еднотипен материал , който има малко променима плътност (зърното е такъв материал) - най-добре е така . Има вече нескъпи тегловни датчици , има си и малка електроника към тях , с RS232 , RS485 , въобще всичко необходимо .

Намерих тази тема , вижте и препратките в темата . Има куп фирми , да не ги изброявам , които доставят или произвеждат такава техника .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега белезах, че си от Русе. Нема да се сърдиш, ама там е така.

Преговаряме...

1. Те, киеците, и в момента си гледат през джама.
2. До момента май не е докладвано сориозно отклонение от производствения режим свързано с похабяване на продукция, повреда на оборудване или, не дай Боже, човешки жертви.
3. Човекът иска за без пари и да му светели там 5 светодиода. Един да допълва, три и той не знае за какво и последния, че прелива. Ще са тарирани естествено.
4. Това с фирмите и едни дето ги правели нещата го слушам ката ден. При нас подбора е такъв, че се от ВТУ'то трактористи идват. Магистрали и тук таме по некой баклавар. И те така. Имат основно управленчески умения.
5. Ясно е, че маркучът ако просто го фейнеш, ще се скъса. Ама а познай колко нерви ще скъса завалишката, като вдене една хилка кинти на "фирми", персионала почне да мрънка, че не бачка юговината, босовете гледат накриво, щото една хилка си е като две половинки хилки ... и изобщо. А семкарския бизнес може само да ви се види ташак работа. Иначе там оборотите са като на бензиностанция по времето кога за 5 бона на кантарджийката влизаш в нефтохима празен и излизаш пак "празен". На документи... Та там са хора нервни ... и земе си иде завалишката заради неко неудачна покупка от неко фирма ....


Ама да бъдем точни, то си му е негов дерт как ще мери, изобщо ще мери ли и т.н. Аз бих го направил с подръчни материали намерени по двора. Може да стане, може да не стане, може да откара няколко години, както и да се преебе утре, но ... важното е, че е направено с кеф и без пари. Така ще съм пропуснал да захраня нищетата, тя ще е гладна, ще се плоди по-малко ... и ще дойде един добър ден, в който оцелелите ще го правят просто щото им идва така.

Има и други типове хора обаче ...
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Vaklin написа:
...

Радваш Smile , ама белким да пишеше на български ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Северозапада е най- български! Другите ряпа да ядат Laughing Laughing Laughing
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй дье. Айз го учим Русьенския, и старозагорския го учим. И разбрах, че до Асково сичкото х'асфалт. Наль. И си говорим по жи йес йема

Момчета ... и една кака знам, че ме чете ма я е срам от този факт...
Съвсем умишлено пиша на врачански. Езиците трябва да се знаят, качествените да се толерират. Врачанският има словоформи, които са малко познати в другите региони, но изключително смислово натоварени. Речник даже видях неотдавна издаден. На хартия. Слабичък, защото са пропуснали да ме поканят за консултант.

Ама ш'са пупраят!

Иначе и на книжовен мога, и Боковия го разбирам ... и даже и тракийска салата с мерудия (Бургас и Пазарджик заедно) мога да направя...
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Vaklin написа:
...мерудия...

Не знам по- на изток от "рая" знаят ли я тая дума?! Там вирее само магданоз Laughing Laughing Laughing
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

С убава ракия , нЕма прИтенции , салатата мое са руча и без трева Wink .

ПП на времето имах една мома от вешею край , ама нещо не научих езика ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

milmar написа:
...

Верно, не си го научил - докарваш го малко на шопски, а не е едно и също!
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Така да си намерите някое друго местенце на което да се лигавите ще има ли чалъм Question Винаги съм казвал че за сериозните раздели тук важи простичкото и ясно правило-Ако нямаш какво да правиш-не го прави тук Exclamation Idea
Виждам че Ваклин пак си чака смяната и няма какво да прави.Миналия път RC му обясни че изобщо не е интересен.Тоя път ще му го обясня и аз като го пратя за 3 дена в бан-листата, понеже подобни прояви не му е за сефте.Останалите двама герои от "седянката" получават официално предупреждение.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals