Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Направа на радиостанции

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Новака
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Апр 2005
Мнения: 10
Местожителство: Планетата на маймуните

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2005 20:29    Заглавие: Направа на радиостанции Отговорете с цитат

Здравейте
новак съм в тая наука ама ще Ви помоля да ми обясните как мога да си направя 2 радиостанции с обхват около 100 метра също имам солидната подкрепа от баща ми който е инженер по електроника ама искам сам да го направя за да не го занимавам питам Вас от форума.
_________________
Животът не се мери с броя вдишвания които правим,а с броя моменти които спират дъха!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2005 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Новака,ако искаш сериозно да научиш нещо и при положение, че имаш
Цитат:
солидната подкрепа от баща ми който е инженер по електроника
опитай най-напред с тази помощ. Нещата дето са по въздуха (а и не само те) не са елементарни.
Само с форума няма да стане, ако разполагаш само с голото желание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Новака
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Апр 2005
Мнения: 10
Местожителство: Планетата на маймуните

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2005 20:54    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Новака,ако искаш сериозно да научиш нещо и при положение, че имаш
Цитат:
солидната подкрепа от баща ми който е инженер по електроника
опитай най-напред с тази помощ. Нещата дето са по въздуха (а и не само те) не са елементарни.
Само с форума няма да стане, ако разполагаш само с голото желание.
Ами да ти кажа и от баща ми и от вас
_________________
Животът не се мери с броя вдишвания които правим,а с броя моменти които спират дъха!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2005 21:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Почни от там.
Хубаво е, че имаш такава възможност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Новака
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Апр 2005
Мнения: 10
Местожителство: Планетата на маймуните

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2005 21:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама най големия проблем е че той е в Германия и скоро нема да си дойде за тва се бърнах към вас
_________________
Животът не се мери с броя вдишвания които правим,а с броя моменти които спират дъха!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 206
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2005 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Материята, в която искаш да навлезеш не е прекалено трудна, но от форума няма да стане работата, защото не е малко това с което трябва да се запознаеш. Ако избереш някаква схема то реализацията и ще е почти лесна. Но след това идват настроики на трептящи (L-C) кръгове, трябва да имаш налична апаратура за тези настроики, и най вече ти трябва човек, който да ти обясни и ти покаже напрактика тънкостите.
_________________
BE ON EDGE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 12:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Vladi написа:
Материята, в която искаш да навлезеш не е прекалено трудна, но от форума няма да стане работата, защото не е малко това с което трябва да се запознаеш. Ако избереш някаква схема то реализацията и ще е почти лесна. Но след това идват настроики на трептящи (L-C) кръгове, трябва да имаш налична апаратура за тези настроики, и най вече ти трябва човек, който да ти обясни и ти покаже напрактика тънкостите.


Димек 5 години зубрене в МЕИ по специалност Съобщителна техника
Върнете се в началото
Vlex
Гост





МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 22:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой написа:
Димек 5 години зубрене в МЕИ по специалност Съобщителна техника


Новака, аз мислех да си направя такива обаче в момента в който отворих един учебник по физика и разбрах че за излъчването на радио сигнал ще ми трябва осцилатор който да превърне правия в променлив ток реших че най-ефективно ще е ако директно си купя Уоки-токита Razz , е ако някой може да помогне на момчето и на мене ще ми е интересно как точно мога и аз да си направя(уви тогава прерових бая руски форими, е верно намерих схеми на предаватели и преимници, ама мн печатни платки трябваше да направя а трябваше същевременно да ги свия в мн малко място та за тва се отказах Wink )
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм се мъчил многократно с миниатюрни радиопредавателчета за УКВ и КВ и резултат не получих задоволителен. За УКВ правех по триточковата схема (колпитс) и проблема е че честотата е абсолютно нестабилна особено когато се пипа, местене с ръце по-време на работа (мечтииии Smile Laughing ) рекох да стабилизирам с кварц, ама тогава бълва хармоници смущава телевизора, ребра на много канали се появяват... "Задоволителни" резултати получих като направих екран на УКВ предавателчето ама хармониците си ги имаше пак. Правил съм и КВ предавател с 2 транзистора с кварц, 2 волтова крушка вместо антена си свети силно (въпреки че е свързана през кондензатори 15 нанофарада) и мяташе може би 100 метра , но кабелната се смущаваше.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

виж в руските саитове-www.shema.ru
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov