 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 0:00 Заглавие: |
|
|
Кат не пък направи един четвъртвълнов дипол ама да има и четвъртвълнова чаша (стакан) през която да минава коаксиалния кабел. Тази чаша или стакан както е по руските сайтове е метална тръба четвърт ламбда, коаксиала влиза отдолу а отгоре е оголен и оплетката е запоена към края на тръбата а жилото е запоено към пръчката която е по-тънка. Може би може да са еднаква дебелина т.е. още едно парче от същата тръба ако имаш. Това е за 75 ома несиметричен товар. Ако е 50 ом изхода ще е удовлетворително съгласуването но няма да става за настройване.
От тук нататък някакъв прост измерител на полето който хваща до тия честоти. И ще мериш максимална сила на полето, когато настройваш а и консумирания ток евентуално, за да не изгориш крайния танзистор.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 8:48 Заглавие: |
|
|
| Абе не става така с подръчни средства да се настройва техника от дециметровия обхват. Трябва си апаратура и съответните познания. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 22:25 Заглавие: |
|
|
slav4o.com ти хубаво му даваш акъл ама що не какжеш и как да разбере дали настройва реалната честота или някой хармоник или самовъзбуждане. Вижте не се сърдете но с желание и без техника йок. Само докато си приближиш ръката и то бяга, как да стане тая на 600Мгх. Със крушката ли, тея съм ги виждал преди 20г. така настройваха леновете и после не се чуват. Като ги накарах да си намерят спектроанализатор и видят какво са сътворили се хванаха за главата големите специалисти ем беше на 100 и кусур Мгх. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|