 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 10:48 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | и да го регулира на 3.3v, 20 amps | регулация в какви граници ще постигнеш ако го реализираш с обикновен т-р имаш толеранс на входното напрежение +/- 10% , изменение на Vf върху изправителните диоди в зависимост от тока и температурата Vf(If),Vf(Т) >15% ,каква динамика по отношение на промяна на товара ще имаш ? - много оптимистично звучи да регулираш изходно напр. от 3,3В при ток през товара 20А при входно 220В по описания от Fender_str начин. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Fender_str Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2006 Мнения: 176
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 11:05 Заглавие: Re: = |
|
|
| alibaba22 написа: | | може би неправилно съм се изразил. нищо няма да регулирам. трябва ми захранване 3,3V. | Не знам какво пиеш или пушиш или и двете, излагаш се вече!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_1 Нов потребител

Регистриран на: 05 Мар 2008 Мнения: 37 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 12:34 Заглавие: |
|
|
Не разбирам, защо тикате човека към конвенционално трансформаторно захранване , за да се стабилизира, дори да предположим че 2 волта ще останат върху мощния транзистор, ще трябва да се разсейват поне 40 вата само от него . . . . . . . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 13:15 Заглавие: |
|
|
//off
| Цитат: | | Не знам какво пиеш или пушиш или и двете, излагаш се вече! | въздържател съм с какво се изложих !!!??? или наистина можеш да реализираш захранване по описания начин без регулиране , да доставя на товара 20А при 3,3В в толеранс /регулиране/ или както искаш го наричай/ от 10% дори 20% !!!??? срещу 5% от АТХ !!!??? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 13:57 Заглавие: |
|
|
| Нека пусналият темата да пише лично ако иска да я отключа иначе само да се разтягат локуми напразно няма смисъл. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|