| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
prasse Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2006 Мнения: 187
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 21:57 Заглавие: |
|
|
| Общо взето, токовия трансформаор изглежда по друг начин... Това си е обикновен мрежов траф с ужасно качество на магнитопровода... При самонагряване още повече се влошават магнитните му свойства... Знам че е скъпо, ама най - добре е да го смениш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Сеп 12, 2010 23:24 Заглавие: |
|
|
Стига с този магнитопровод, той си е добре а и трафа си е напълно изправен, помислете малко как се смята траф според условията в които ще работи!
Някои трансформатори се навиват близко до границата на насищане и ефекта е че пече магнитопровода на празен ход. И сега следва задачката закачка, Защо? да видим кой е чел книжки на времето че май в гугльо няма нищо а и в викито няма ха сега де И като бонус давам бира на корем на позналия ама във Варна
the_bull имаш отговора на лични  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
geordgeo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Сеп 2007 Мнения: 171 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 0:19 Заглавие: |
|
|
| Най-вероятно първичната намотка не е изчислена правилно и от там идва греенето.Донавиването й обикновено решава този проблем,но тогава пък ще трябва корекция и на вторичната,защото ще падне изходното напрежение!А и кофти ламели (без лакова изолация помежду си) също могат да доведат до този проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 0:34 Заглавие: |
|
|
| Не позна! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropan4o Нов потребител

Регистриран на: 21 Фев 2010 Мнения: 26 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 13:09 Заглавие: |
|
|
| магнитопровода се насища с електрони и тъй като енергията не се губи тои става нагревател |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 13:14 Заглавие: |
|
|
Че се насища ,насища се ,ама чак пък с електрони ! При насищането (магнитно) се променя формата на тока и се увеличават загубите от вихрови токове в сърцевината . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
prasse Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2006 Мнения: 187
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 14:42 Заглавие: |
|
|
Хм... Еднопътно или двупътно изправяне ползваш след трафа? Все пак, дали грее като е леко натоварен? Има логика в думите на Петров...
Последната промяна е направена от prasse на Пон Сеп 13, 2010 17:45; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropan4o Нов потребител

Регистриран на: 21 Фев 2010 Мнения: 26 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 16:49 Заглавие: |
|
|
| ELP правси и аз нещо такова исках да кажа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 17:16 Заглавие: |
|
|
Греенето може да е от пробив в първичната. Не е рядкост, особенно ако трафа е навит в Унитраф. Там са от специалисти нагоре. За изолация между навивки не са чували но друга тема.
Някой беше споменал да премериш консумацията през първичната... Вземи го направи.
Възможно е да има пробиви и във вторичната. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Сеп 13, 2010 17:59 Заглавие: Re: Загряване на магнитопровод на трансформатор! |
|
|
| the_bull написа: | | При 4-5 часа работа на празен ход загрява до 65 градуса |
А ко имаше късо в първичната за това време този траф щеше да е на въглен.
Оставете го на мира ТРАФА си е напълно изправен и няма никакви проблеми с работата му.
Още чакам за правилния отговор  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|