| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 14, 2010 14:10 Заглавие: |
|
|
| Спокойно може да се ползва приемника на алармата и осцилограф ,да се види има ли приеман сигнал ,днес точно гледах на една Eagle - от двете маймунки ,едната работеше ,а другата не . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Вто Сеп 14, 2010 19:27 Заглавие: |
|
|
Поста ми е хванал фира ма някой така е решил
Идеята му беше да обясни на колегата kabel, че има смисъл да се вижда кода при ремонта на дистанционните. Има ситуации при които ако не виждаш кода и идея си нямаш за ремонта или дали изобщо може да стане нещо от дистанционното. _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AA Опитен потребител

Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 730 Местожителство: ВеликоТърново
|
Пуснато на: Вто Сеп 14, 2010 23:06 Заглавие: |
|
|
| Май че темата се изражда в малко безсмислен спор. За практически ремонт на дистанционни от аларми, за какъвто е въпроса в първия пост дали ще видиш някакъв код или не едва ли е от особено значение - поне така мисля. Като се има пред вид схемотехниката на болшинството дистанционни за аларми на практика в повечето случаи е достатъчно да се види има ли излъчване и каква е честотата му и евентуално както беше писано по горе да се мери с осцилоскоп изхода на приемника. В най-добрия случай има работещо дистанционно за сравнение.Ако няма такова и се види , че дистанционното излъчва а алармата не го възприема каква практическа полза за ремонта ще донесе виждането или невиждането на някакъв код , който обикновено по начало е неизвестен? Ако може някой да даде логически обоснована последователност от действия , в която виждането на кода да е решаващо необходимо за ремонта - ако може и да е случай от практиката ще е най-добре - примерно дошло е повредено дистанционно , правил съм това и това като на определен етап ми е бил необходим кода и дистанционното е станало. Не ме разбирайте погрешно относно уредите - при всяко положение е по-добре да имаш уред с повече възможности но за ремонта на дистанционното на аларма виждането на кода не е от такова важно значение. Една аналогия - кой ползува анализатор на RC-5 протокол за ремонт на дистанционно на някаква битова апаратура? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Сеп 15, 2010 10:00 Заглавие: |
|
|
Най-елементарно дали дадено дистанционно излъчва някакъв сигнал е като го доближиш до антената на работещ телевизор. Ако се появят някакви смущения в образа дистанционното излъчва някакъв сигнал. Друг е въпроса дали е правилен и работещ. _________________ Младото поколение трябва да възроди Българската електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Сря Сеп 15, 2010 14:55 Заглавие: |
|
|
| Yassen написа: | | .... Друг е въпроса дали е правилен и работещ. |
Дам... там е тайната  _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Panasonic Нов потребител

Регистриран на: 06 Авг 2010 Мнения: 24 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Съб Сеп 18, 2010 17:27 Заглавие: |
|
|
| Има още по-прост начин да се разбере дали излъчва - доближава се дистанционното до главата на включен касетофон. В говорителя ясно се чува кода. В 90% от случайте е достатъчно. Не знам кому е нужен точния код , който се излъчва, освен на производителите или на крадците. Дори излъчваната честота много рядко е нужна. Ако излъва се доближава дистанционното до алармата и дори да е разстроена честотата в повечето случаи сработва. А и не е трудно опитно да се налучка с въртене на кондензатора (с неметална отверка). Елементарно е да се отвори алармата и на изхода на приемника преди декодера с един светодиоден пробник да се види дали дистанционното се приема и ако се приема а не реагира алармата явно проблема е от кода. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen.77 Нов потребител

Регистриран на: 11 Сеп 2010 Мнения: 2 Местожителство: G.ORIAXOVICA
|
Пуснато на: Съб Сеп 25, 2010 17:38 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ви за мнениятя и съветите . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Сеп 25, 2010 19:03 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Дори излъчваната честота много рядко е нужна. Ако излъва се доближава дистанционното до алармата и дори да е разстроена честотата в повечето случаи сработва. А и не е трудно опитно да се налучка с въртене на кондензатора (с неметална отверка). Елементарно е да се отвори алармата и на изхода на приемника преди декодера с един светодиоден пробник да се види дали дистанционното се приема и ако се приема а не реагира алармата явно проблема е от кода. |
Panasonic изводите ти ми напомнят един стар виц ,който завършваше със мъдрото заключение "Паякът без крака не чува" Явно не си чувал нищо за необходимостта от привързване на дистанционното към алармата . За другите идеи за разстроена честота - да не говорим -ще си завреш дистанционното в колата до алармата ,та белким отключи -така ли ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Съб Сеп 25, 2010 21:10 Заглавие: |
|
|
Даже най-често е почти невъзможно с отвертката да налучкаш точната честота,дето и да го завреш дистанционното.За това и са тези скенерчета-знаеш на каква честота трябва да излъчва-настройваш го,ако излъчва нещо въобще.Ако не излъчва-осцилоскоп и диагностика/ремонт. _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Пон Сеп 27, 2010 20:01 Заглавие: |
|
|
| Е то ти един честотомер ТУК |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|