| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
jjjjjk Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 306
|
Пуснато на: Пет Окт 29, 2010 18:48 Заглавие: |
|
|
Няма траф 12V,5A. Обикалях на няколко места в Бургас и ми казват, че такива не продавали и прочие. На едно ми казаха, че са продавали, но нямали...да съм почакал месец...
Някакви идеи по въпроса от къде мога да измъкна такъв траф или какво може да се направи?
п.п знам, че 12V не са съвсем достатъчно за акумулатор, но както знаем схемата Грец покачва малко волтажа в комбинация с кондензатори..
Последната промяна е направена от jjjjjk на Пет Окт 29, 2010 20:11; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Пет Окт 29, 2010 18:52 Заглавие: |
|
|
| Намери си един изгорял UPS,трафовете им са здрави. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
penkeler Опитен потребител

Регистриран на: 12 Ное 2006 Мнения: 338 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Окт 29, 2010 19:55 Заглавие: |
|
|
| jjjjjk написа: | | ...но както знаем схемата Грец покачва малко волтажа... | С това малко не съм съгласен, но е вярно, че има такъв ефект при положение, че след греца има свързани кондензатори или акумулатор. Това се получава защото те се зареждат до върховите стойности на пулсациите, а не до ефективната стойност на напрежението, но 12V наистина са малко. Ако намериш траф на който е малко повече можеш да развиеш внимателно няколко намотки от вторичната без да го разглобяваш понеже обикновено тя е най отгоре, но преди да отрежеш това което си развил, първо мери напрежението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jjjjjk Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 306
|
Пуснато на: Пет Окт 29, 2010 20:09 Заглавие: |
|
|
Именно това казах.Подразбираше се, но ще го коригирам.
Обаче траф нямам и няма от къде да намеря в момента...
Търсих си да видя каква е цената и да си закупя, но няма и толкова.
Развален UPS далеч нямам на разположение...
Ако можех да развия безтрансформаторно решение...
Обаче с тоя 5А ток...И това, че няма галванично разделяне с захранващата мрежа...
п.п http://en.wikipedia.org/wiki/Cockcroft–Walton_generator
п.п2 12.5V-13V са ми достатъчни да заредя акумулатора до такава степен, че да мога да запаля и от там алтернатора да го дозареди..
Няма да го ползвам да държа заредени акумулатори на склад.
И все пак, като не мога да намеря траф, ако някой му се мярка стабилна схемичка за безтрансформаторно, да я мята
Че с "крушка и диод" нещо никак не ми се нравии....
А и не ми се правят опасни експерименти с единственият акумулатор, който имам в момента... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BUJO_ Нов потребител

Регистриран на: 06 Авг 2007 Мнения: 41
|
Пуснато на: Нед Окт 31, 2010 19:14 Заглавие: |
|
|
Успях да си заредя акумулатора. На трафа закачих грец, бушон. Тока в началото беше 10А. На трафа промеливото падна до 13,8V от 14,4V. Права си сега една схемичка да изключва като зареди и съм готов  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Astor Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 186
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2010 10:52 Заглавие: |
|
|
10 A Е убийствено за акумулатор 72 ач
Макса е 1/10 даже и той не е препоръчителен. _________________ The Big Man |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
After_Dark Опитен потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2005 Мнения: 474 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2010 13:50 Заглавие: |
|
|
| Нищо му няма на акумулатора - 200А при палене тогава какво е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BUJO_ Нов потребител

Регистриран на: 06 Авг 2007 Мнения: 41
|
Пуснато на: Вто Ное 02, 2010 13:52 Заглавие: |
|
|
| Тока за няколко минути падна на 6А и после на 4А. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stambolov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Апр 2007 Мнения: 133 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Ное 03, 2010 22:07 Заглавие: зарядно |
|
|
| Като паднат температурите всичко си идва на мястото......Дилемата е или зареден както трябва акумулатор или се зареди с яки НЕРРРРВИ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jjjjjk Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 306
|
Пуснато на: Съб Ное 13, 2010 20:40 Заглавие: |
|
|
KBU 610 според DataSheet-а може да понесе 6A ток.
Аз й търся 5A..
Ще монтирам радиатор.
Смятам да го ползвам в зарядното за акумулатор, което мисля да правя.
Обаче някак ме притеснява високата температура и си мисля, дали няма да е по-добре да взема грец на 10A
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|