Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос относно CD плеърите на Yamaha

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eddie
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Авг 2004
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2004 10:12    Заглавие: Въпрос относно CD плеърите на Yamaha Отговорете с цитат

Знам че мястото на тази тема не съвсем за този раздел, ама май в родното инет пространство никъде няма форум за Hi-Fi техника, за това моля предварително да ме извините, а и все пак това се явява електроника Smile

Въпроса ми е следният: навил съм да си взимам настолен CD плеър Yamaha CDX-596 (20 битов), и ме интересува някой има ли впечатления от настолните СД плеъри на тази марка като цяло - все пак цената никак не е малка, около 500лв, като цял най-много ме интересува надеждността. Лично аз съм имал 2 записвачки Yamaha, още имам едната и съм доволен - трета година вече записва без проблеми, без даже да е почиствана, а беше 2 години в интернет зала почти на входа й, и вътре сигурно е пълна с боклуци. В общи линии доста западни и руски форуми съм пообиколил, но там критериите на потребителите са различни - най-малко от финансовата им осигуреност, там почти не обръщат голямо внимание на модели от порядъка на 250$ (на няколко места ми препоръчаха "последния истински Ямаха СД плеър" - CDX993 - наистина сериозна изработка, тежи 12кг, има двойно захранване - едно за аналоговата част и едно за цифровата, трансформаторите са сложени във нещо като фарадеев кафез, две двойки 6,800uF/56V кондензатори, дето не съм виждал в повечето евтини усилватели , ама той струва 1000лв в Техномаркета и мога да си го взема само ако спечеля джакпота от тото-то) , освен това имат огромен избор от Hi-Fi компоненти и марки, каквито в България въобще няма (което си е напълно разбираемо). Като цяло преобладава мнението че звученето на Ямаха компоненти (сд, усилвател/рисивър, тонколони) е прекалено ярко, що се отнася примерно за класическа музика и джаз препоръчват други марки, като се набляга на факта че Ямаха звучат прекрасно за домашно кино, но не и толкова за Hi-Fi. Това лично за мен не е проблем - имам рисивър Ямаха и въобще не мисля, че свири прекалено ярко, или че не е достатъчно "музикален", още повече що се отнася до слушане на хард-рок, каквато музика предимно слушам, съществуват достатъчно положителни отзиви по форумите (а и в момента доокомплектовам системата със тонколони Таной, а те звучат сравнително меко и пасват на Ямаха)

Ако някой разполага с лични впечатления от СД плеърите на Ямаха ще се радвам да го сподели - имал ли е някакви проблеми и т.нт., благодаря ви предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Пет Апр 15, 2005 16:34    Заглавие: Re: Въпрос относно CD плеърите на Yamaha Отговорете с цитат

ne znam dali sum zakysnql s otgovora .
само едно ще кажа.МНОГО ЯКИ
Върнете се в началото
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Апр 17, 2005 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Госте подкрепям те.Просто са ВЪРХЪТ ама има и китайчета Mad
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Quantum
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Мар 2005
Мнения: 166
Местожителство: Pyce

МнениеПуснато на: Нед Апр 17, 2005 21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

ех тази Ямаха ей проверих в нета този модел ...... брей брей наистина солидно направено,,..,.. като че ли е правено по военните стандарти на Русия Laughing Laughing Laughing добро е тва животно аз лично с Ямахи не съм имал опит но един приятел имаше едно авторадио Ямаха три години работи безотказно дори не го е отварял да го чисти докато най накрая не му разбиха колата и го откраднаха. Sad Sad Sad

eddie за какво ще го ползваш този плейър? аз знам че такива плейъри ползват радиата да пускат по тях песни защото са много надеждни и там няма място за издънки Very Happy Very Happy Very Happy

а специално колоните аз съм почитател на Берингер и си мисля че те са едни от най-добрите Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov