 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Пет Ное 26, 2010 19:13 Заглавие: |
|
|
| А аз се чудя,къде ще се слага тази индуктивност в терморегулатора.Обикновено са фазови,но и на друг принцип да е,би трябвало да е без индуктивност.Интересна ми е схемата на люпилнята. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k810 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 1687 Местожителство: Несебър
|
Пуснато на: Пет Ное 26, 2010 23:09 Заглавие: |
|
|
Преди много години имах истински японски уокмен сони,и изтриващата му глава беше постоянен магнит.
Така че не само китайски. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Ное 27, 2010 2:55 Заглавие: |
|
|
Айде и аз да кажа. Доколкото знам изтриващата глава е с много по-голям процеп, целта е да се получи равномерно хаотично подреждане на домените (магнитните частици) Разбира се технологично е много по-просто да се направи с голям процеп. Също така честотата е висока което допълнително не позволява частиците да се подредят. При лентата за видеокасети те са доста по-фини и позволяват записа на по-високи честоти 3-4 МHz
Иначе има и подмагнитване при запис аз доколкото знам то е различно по сила за различен тип лента Fe2О3 Fe2O3+CrO2 и Метал |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Ное 27, 2010 12:11 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Доколкото знам изтриващата глава е с много по-голям процеп, целта е да се получи равномерно хаотично подреждане на домените (магнитните частици) Разбира се технологично е много по-просто да се направи с голям процеп. Също така честотата е висока което допълнително не позволява частиците да се подредят. |
Значи ,частиците са иглоподобни и с много малки размери ,но те веднъж след като е засъхнал лака ,в който са били диспергирани при нанасянето върху основата ,вече не се движат . При лентите се прилага надлъжно магнитно поле ,което ги ориентира надлъжно на посоката на движение ,по този начин се подобряват параметрите й. В последствие при записа и ли изтриването тези частици се намагнетизират с различен поляритет ,ако се приложи постоянен магнит за изтриване ,обаче ,поляритета на намагнитване е един и същ ,и при преминаване през главата на конгломерати от тези частици(все пак те не могат да се диспергират идеално) се появява доста по-голям шум ,отколкото ,ако се използва високочестотно изтриване . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tsvetkov Опитен потребител

Регистриран на: 13 Окт 2003 Мнения: 392 Местожителство: Хитрино, Шуменско
|
Пуснато на: Пон Ное 29, 2010 10:28 Заглавие: |
|
|
| И така обещаните измервания на индуктивността на глави само от Касетофони: 293, 352, 585, 641, 822, 918 микрохенри. Питащият да уточни каква точно му трябва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|