 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ilia girov Активен потребител

Регистриран на: 04 Апр 2007 Мнения: 58
|
Пуснато на: Нед Дек 05, 2010 15:39 Заглавие: RE |
|
|
| Дай си скайпа да се разберем. Ще ти изпратя един. В "Комет електроникс" са по 13 ст. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Дек 05, 2010 15:53 Заглавие: Re: RE |
|
|
| ilia girov написа: | | ... В "Комет електроникс" са по 13 ст. |
Може ли линк към on-line магазина на Комет където има 38kHz резонатор?
Или става дума за друг Комет?
Кварц, пък дори и сегнотокерамика на такава ниска честота се прави трудно и има сериозни размери. _________________ RemoteControls |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 05, 2010 16:57 Заглавие: |
|
|
| В комет има на 32,768 Кхц ,не на 38 ,сигурно се е объркал . BTW ,винаги съм се чудил ,тези как са направени толкова малки ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Дек 05, 2010 17:09 Заглавие: |
|
|
За "часовниковите" съм съгласен - има.
А за другото - аз не знам дали това им е основния хармоник и/или има някой технологичен "мурафет", но е факт - малки са. _________________ RemoteControls |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jjjjjk Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 306
|
Пуснато на: Пон Дек 06, 2010 10:30 Заглавие: |
|
|
Aко ставаше дума за "часовниковите", мога да купя един часовник за 2лв и да го разпарчетосам, но не стават.
Те на на 32Khz, а на мен ми трябват 38Khz.
Бях чел, че от някъде може да се извади, но не помня...
Както и да е-Вече си направих графичния оригинал на RDC програматора и ще правя с PIC миктроконтролер.
Eто го графичният оригинал http://images.backata.com/share-66D9_4CFCA6E5.html
Поне не се прекарват пътечки между пиновете на DB конектора, което е трудно за изработка, ако нямаш машини.
И да, много добре знам, че на страницата има готов графичен оригинал.
Но предпочитам да излезе от моята ръка...
По-лесно е, когато се стигне до частта с поставянето на елементите.
А и лаптопа има COM порт и двата настолни също.
Няма да е проблем.
Първоначално мислех за RC генератора, но пък кондензатора ще се влияе от температурата, т.е честотата ще бъде нестабилна и т.н. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|