| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 21:31 Заглавие: |
|
|
Какво разбираш ,но помисли малко и тогава говори.Реално погледнато скоростната кутия е делител на обороти.Вгледаи се в оборотомера и скоростомера си:двойно обороти- двойна скорост
Хубавото е че може и на 2-ра скорост с 40 километра пак го включиш .Схемичка след малко ще ти пратя за да го включиш към оборотомера. _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 21:33 Заглавие: |
|
|
Няма такъв вариант с фронта,иначе щеше да е право напрежение (макар,че и изправеното напрежение има известен % пулсации) .Колегата най-вероятно имаше предвид,че единия мултивибратор се задейства от високото ниво на импулса ,а другия от ниското т.е представи си един правоъгълен сигнал-единя мултивибратор изработва импулс,когато сигнала стигне максималната си стойност т.е върха на правоъгълника,а другия когато сигнала е на ниско.То всъщност би трябвало да е тoчно правоъгълен сигнала от VSS датчика,или се бъркам? _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:04 Заглавие: |
|
|
| showMANiak написа: | | Няма такъв вариант с фронта |
555 се управлява по отрицателния фронт.Трябва и един инвертор за да стане по положителен фронт втория ЧМ. и двата входа през диоди за изходния сигнал.ЧМ трябва да са на около 2 милисекунди.
Сори но от оборотомера няма да стане -моя грешка честотата е 4 пъти по ниска,а не по висока. _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи!
Последната промяна е направена от ivanovbg на Вто Яну 04, 2011 22:21; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:17 Заглавие: |
|
|
Да,така е .Може инвертора да е най-простия - с транзистор.Чудя се ,дали не е редно и по един ценер на входовете да се сложи за всеки случай?.Захранването май е най-критично в тоя проект,че всички знаем какви са "чисти" напреженията в автомобила .Серията 780Х например мисля,че е добро решение+големшки филтриращи на входа и изхода,задължително по 100нф в паралел на тях.Диод между 1 и 3 крак,против обратно напрежение и евенатуално ценер и някаква малка индуктивност на входа  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:25 Заглавие: |
|
|
Ако можеш да го сметнеш,че програмата не ми работи.Захранване може да се вземе от самия датчик .Няма да има много смущения ако е вътре в купето и е в екранирана кутия.WSS датчика е датчик на хол с отворен колектор и няма смущения и нужда от ценери _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:32 Заглавие: |
|
|
Кое да сметна,че не схванах? .Периода на импулса на 555-цата в чакащ режим се смята наум - 1.1*R*C.От тук нататъка има мегдан за творчество със стойностите .Аз имах предвид ,че захранването на схемата трябва да е добро,понеже не се знае на какъв хал алтернатор,четки и т.н и може да има аномалии.За смущенията е така-екранирана кутия+ширмован кабел трябва да решат проблема със смущенията във входа  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:42 Заглавие: |
|
|
Абе да му спретнеш схемичка на момчето ,пък то да си я направи.Не мога да му я начертая разбираемо ръчно  _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:46 Заглавие: |
|
|
Сега имам малко занимавка,утре ще му я метна на ЛС .Само не разбрах дали е добра идея за ценерите на входовете?  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:49 Заглавие: |
|
|
нека има една защита в повече _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:55 Заглавие: |
|
|
Интересно ми е само какво е напрежението на изходния сигнал - 0/5В? _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|