| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Яну 05, 2011 15:39 Заглавие: |
|
|
То вярно си стана лаф-мохабет.И тема има по въпроса къде и как се качват изображения и имейл има в профила въпросния потребител. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Яну 05, 2011 19:15 Заглавие: |
|
|
| Освен при късо на изхода, в практиката ще ти се случи и да се опиташ да ''дръпнеш '' повече ток от този който ти дава стабилизатора при което изходното напрежение се ограничава от защитата на интеграла но не е 0. Затова аз също те съветвам да си поставиш измерител на ток, който ще ти бъде полезен и при работата. Не е проблем да си го направиш от каква да е измерителна система с подходящ шунт. А ако не преследваш големи метрологически точности шунта спокойно можеш да си го направиш от няколко нискоомни резистора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Сря Яну 05, 2011 19:25 Заглавие: |
|
|
http://img412.imageshack.us/i/82869226.jpg/
Любопитно ми е мнението за това на ELP.А за това как работи ще пусна тема в общи приказки _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Сря Яну 05, 2011 21:50 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | ..като изхода се върже на късо да светва индикаторен светодиод.. |
Сега погледнете постановката на задачата в първия пост. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Biser Опитен потребител

Регистриран на: 17 Яну 2008 Мнения: 138 Местожителство: Харманли
|
Пуснато на: Чет Яну 06, 2011 8:34 Заглавие: |
|
|
Най-лесно ще стане като на изхода на стабилизатора последователно включиш бобинка от 5-10 навивки от дебел меден проводник и диаметър такъв, че да може да пъхнеш в нея рид ампула.С малко настройки се получава учудващо точен резултат за тока на включване. Нататък смятам, че е ясно как да се включи светодиода! _________________ Няма невъзможни неща! Важно е дали искаш да ги направиш! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|