Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с автомобилен генератор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
barekov1
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2011 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички връки са като нови. Проблема може и да е стартера. С електронен мултицет кат измеря напрежението докато въртя на стартер варира от 10 - 11В. Но най интересното е че в гаранционната карта пише следното. Ако напрежението е под 12.4В батерията трябва да се зареди! Това е напрежението на мойта всяка сутрин преди да запаля в покой. Колата е Мерцедес 1.8 бензин. Маслото е Тотал 10в40
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2011 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха мисля че си 6 откъм акумулатора. Моя дава 11.7 при минус 10 навън. Но си пали. Имам и аз 25 милиампера, но ако не си махам панела на радиото ми е 100тина мА. което е вече доста и е извън нормите. Иначе за да не ти върти добре стартера може би има износени четки. Моят пада под 10 в но пак си върти 1.6 двигател акумулатора ми е 45Ah . Гъсто масло - ако е 10-40 значи е рядко, ако е за смяна то става още по-рядко...
Другото с гъстото масло може да е от скоростната кутия. Пробвай като запалиш на натиснат съединител, като го отпуснеш дали ти падат оборотите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
AZ:)
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Сеп 2005
Мнения: 228
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 8:47    Заглавие: Отговорете с цитат

milmar написа:


Консумация до 40-50 мА , която колегите грешно нарекоха утечка си е напълно нормална , съвременните автомобили имат куп електроника която стои в "чакащ" режим и има някаква консумация . В тривиалния случай - CD плеъра Idea .

Това е огромна консумация и няма съвременен автомобил с толкова голяма...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 341
Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 11:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Това е огромна консумация...

По стандартите на Bosch, 50mA е максималната нормална консумация на един автомобил в състояние на покой.
Така че 20 mA са напълно в реда на нещата...
Но онова за таблицата и 65-те % и аз не го разбрах.
Колко е нормално да пада напрежението от 14.3 V на 14.15 V след 20 мин. при взривен мотор е много спорно...при това положение, трябва да се мери и тока...между генератор и аку... Laughing Wink
Ако акумулатора и генератора са наред, то к'во остана друго...
предна втилка и мръсен колектор на стартера.
И пробата дето си въртял и после дозареждането на акуто и пак въртене, може да те подведе...
Зареди акуто и след това пробвай как върти...
Ако пали по-лесно - или тези 20 mA няма да са 20 или новия акумулатор е за по-нов.
П.П. Описаното масло не може да породи този ефект.
_________________
Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
barekov1
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Генератора е 80А. По предпазителите и мощността на фаровете изчислих следното. 60А бушон Ел. хидравлика. Значи минимум 30А консумация. Вечер Карам около 30км. на включени къси, дълги и халогени. (около 30А) Бензинова помпа 10А, Парно вентилатор около 10А. Отоплеие на огледалата 5А. Рарио 3А. Спирам до тук. Явно при всички тези консуматори Акумулатора няма как да се зареди, след консумацията от стартера. Снощи карах Само на къси и Познайте резултата сутринта. Напрежение 12.68В. Стартирах от ряз. Да попитам тези 80А дето пише на генератора, това максималния ток ли е дет може да подава?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 18:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Не са ти верни сметките относно консумацията(според съответния предпазител - толкова). Ако и така ти се начисляваше сметката за тока - къде щеше да му излезе края Laughing .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 18:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Tва е максималния ток,който алтернатора може да отдаде и то при определени обороти т.е не при всички обороти може да отдава максималния си ток.Имай предвид,че освен тия консуматори ,които си изредил и самата електроника на колата си черпи доста ток.Аз съм с моноинжекция т.е една дюза,която при отворено положение дърпа около 6-7А (нискоомна е),отделно имаш запалване,захранване на ЕКУ и тем подобни.

И да не са му верни сметките,щом е ограничил консумацията и е запалил сутринта ,работата е ясна.
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
barekov1
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Не колега, на хидравликата бушона е 60А. Аз му слагам 30А консумация. Къси, дълги и халогенки по 55Вата крушка + габарити =350В или около 30А консумация. До тук 60 А консумация. Остава бензинова помпа, нагревател огледала, вентилатор на парното, Радио, Управляващ блок и куп други дреболии. Събира се доста.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 19:00    Заглавие: Отговорете с цитат

При всяко положение, алтернатора е съобразен с консуматорите включени в бордовата мрежа + дозареждане на (стартерната батерия). А данни за алтернатора може да се свалят от производителя по каталожен номер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

petromaniq66 написа:
А данни за алтернатора може да се свалят от производителя по каталожен номер.

Зависи от марката.При по-старите рена,като моето,всичко става с хвърляне на боб и приказки от звездите Wink
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals