| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 12:47 Заглавие: |
|
|
gengan, явно не си виждал счупена живачна лампа щом така говориш.
Ето една снимка на здрава лампа, но без луминофор:
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gengan Активен потребител

Регистриран на: 23 Юни 2007 Мнения: 72 Местожителство: Silistra
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 14:58 Заглавие: |
|
|
| Това не са ли метал-халогенни лампи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elmondo-ivan Опитен потребител


Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 634
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 17:11 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | 2. Така счупената лампа повече няма да работи, при включване ще светне ярко за миг и край, |
Не си наясно с някой неща ...
Свети си без проблем  _________________ Ай сиктир,бе драги зрители!Повредата не е във вашият телевизор... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 17:23 Заглавие: |
|
|
| линк |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 18:07 Заглавие: |
|
|
Така е,свети си,но много лошо "мирише"  _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gueswhoaz Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 603 Местожителство: По света и у нас
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 21:47 Заглавие: |
|
|
| Някой прави ли разлика между балон на лампа и балон в който се извършва газоразряда? Хич не ми е и минавало през ум да чупя стъкления балон в който са електродите. Той върши работата, аз ако искам кислород да свети слагам две жици на 3мм една от друга и въобще няма да се занимавам с лампи и дросели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k810 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 1687 Местожителство: Несебър
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 22:54 Заглавие: |
|
|
Чупил съм веднъж външния балон на живачна лампа за да я ползвам за UV изтривалка,свърши работа.
Като стана дума за озон,какво мислите за това устройство:
http://sms.bg/gps-pda-hobi/ozonator-za-kola-12v-p-7116.html?osCsid=6be31ffe403eb00cc403497793ad18d9
Веднъж го включих и наистина миришеше особенно-също като кабели 20 kV в трафопост след гръм и наличие на влага.Явно това е миризма на озон. И още безконтактния фазомер 90-1000 V AC светва на няколко сантиметра от устройството,явно има повишено напрежение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2011 22:42 Заглавие: |
|
|
| Ditronix написа: | Така е,свети си,но много лошо "мирише"  |
аз от опит знам, че и халогенките миришат лошо ако някой ги е бутал преди това с пръсти.
това в рамките на шегата .Иначе на мен миризмата ми харесва а и не мисля толкова да е голямо количеството. Някак освежава въздуха.
Сега се сетих по повод УВ лампите. Чувал съм, че има такива без захранване а се възбуждат с магнетрон, като се използват за сушене на боята на копакт-дискове (CD-та) Там боята се суши за секунди само с УВ иначе стои месеци. Даже вкъщи имам такава още не е изсъхнала от 10 год. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|