| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Нед Яну 16, 2011 10:19 Заглавие: |
|
|
| Да така е,но понеже не го дават в техническите параметри,за това и питах.Ще пробвам и ще пиша.Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 20:09 Заглавие: |
|
|
Като се поразрових,не намерих 4538.За това сглобих чакащ мултивибратор с 555.Но входния импулс от 150-200 наносекунди не го усеща.Явно трябва да сглобявам с 4538.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 22:55 Заглавие: |
|
|
Прегледай си хубаво входящия импулс.Фронта може да не е достатъчно стръмен.При честоти над 1 мегахерц нещата стават други.Сравни с характеристиките и на двата.Внимавай и за паразитните капацитети на входа на ЧМ,може и напрежението на импулса да е малко. _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 23:06 Заглавие: |
|
|
| Лошото е,че няма с какво да го прегледам.Така го дават по технически данни.Капацитетите са същите както на другите интеграли на платката.Интеграла е 4017,сигнала идва от извод 12. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2011 0:23 Заглавие: |
|
|
555 е до 100 килохерца а ти искаш да отчете 5мегахерца
Пробвай с 4538 но ако нестане с тригери на шмит си направи някой ЧМ до колкото може и после с 555 го удължи до колкото искаш импулса. _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|