 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Фев 10, 2011 10:47 Заглавие: |
|
|
| p_stoyanoff написа: | | А бе момче това, че съпротивлението е 100 или 200 ома не му пречи през него да протече голям ток. По добре ти разгледай схемата. Предпазителят на схемата е на 20А. |
Аман от ....Мисля че верно няма да е лошо малко да поограничиш писането на скодоумия и идиотизми и да наблегнеш над четенето-най-вече на дебелите книжки в които пише закона на Ома.Щото за да протекат 20А през 200омовия резистор трябват хич да не е 4кV.
И няма да е лошо да се запознаеш с правилата на форума и с кое бутонче се отговаря и да се откоригираш поста
P.S.Не трий,не трий лайната Имай поне малко доблест.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Чет Фев 10, 2011 13:41 Заглавие: |
|
|
| Ако са на обща плочка, трябва да ги отделиш(слюда, термоконтактна паста и изолационни втулки). Мисля, че не е нужно да обяснявам защо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 10, 2011 13:43 Заглавие: |
|
|
Дали президента ,или сумиста P Stoyanoff написа : | Цитат: | | Относно въпроса на автора на темата - плочката алуминий е радиатор. Вероятно поради големите токове тя е и доста голяма. Не трябва да ги отделяш от нея, защото вероятно ще прегреят и изгорят. |
Ако чукча беше чел внимателно поста ,щеше да разбере ,че пластината е в проект ,не е в наличност . Освен това ,при съпротивление на IRL1404 във включено състояние 0.004ома ,и ток да кажем 20А ,макар че би трябвало да не е повече от 10 ,за да има резерв бушона ,спада ще е 0.004Х20 = 0.08V ,а разсейваната мощност към 1,6W ,нещо което корпус TO220 почти без радиатор може да издържи . При 10А тя става към 0,4W ,да коментирам ли ? Хайде пак почвай да триеш !
Относно изолирането ,ако радиатора е изолиран от корпус ,предвид факта че двата транзистора са свързани с дрейновете накъсо (а точно те са на корпуса на транзисторите) ,не виждам никаква необходимост от изолиране ,освен за безопасност ,или ако радиатора се хване на корпус . Предвид малката разсейвана мощност няма никакъв проблем да бъдат и изолирани . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fantamaniaka Нов потребител

Регистриран на: 13 Май 2009 Мнения: 48 Местожителство: Stara Zagora
|
Пуснато на: Чет Фев 10, 2011 19:46 Заглавие: |
|
|
Мерси много за проявената инициатива!Има много какво да се научи от вас! Ще им сложа изолация, ще им сложа малък радиатор и ще следя как се държи и дали си върши работата! _________________ LZ1GAD Здравей! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|