| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Нед Фев 27, 2011 18:31 Заглавие: |
|
|
| Че нормално си е, контролерите от C серията веднъж записани не могат нито да се трият, нито да се записват повече. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nassko Нов потребител

Регистриран на: 12 Дек 2005 Мнения: 43
|
Пуснато на: Нед Фев 27, 2011 18:32 Заглавие: |
|
|
Оказа се че това е епром и не се трие.
Извинете ме за тъпите въпроси.Просто съм нов относно PIC.
Благодаря колеги! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Фев 27, 2011 18:43 Заглавие: |
|
|
| nassko написа: | | Оказа се че това е епром и не се трие.... |
Тогава не може да е F. _________________ RemoteControls |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Нед Фев 27, 2011 19:05 Заглавие: |
|
|
12F508/509 се трият без проблем . А 12C508/509 са с OTP-EPROM и не се трият. Твоя от кои е ? _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 28, 2011 11:42 Заглавие: |
|
|
| nassko написа: | Да се поправя чипа е 12С508!!!!
Като избера въпросния чип в ICprog опцията изтриване става неактивна. |
С буквата "C" не бяха ли старите OTP - "one time programmable" ?
Мисля че това трябва да отговори на въпроса ти.
И аз като един редови чукча, не видях че има втора страница  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Мар 01, 2011 0:43 Заглавие: |
|
|
аз баче ги трия и тях - с рентген  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a_stankov Нов потребител


Регистриран на: 07 Ное 2010 Мнения: 40 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Мар 07, 2011 12:13 Заглавие: |
|
|
| nassko написа: | Да се поправя чипа е 12С508!!!!
|
Ами чипа е OTP - one time programable тоест програмира се веднъж и до там, няма повече какво да направиш.
Microchip PIC контролерите нямат защита срещу триене, само защита срещу четене. Ако беше 12FХХХ серията щеше да се изтрие програмната памет без проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|