 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
gueswhoaz Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 603 Местожителство: По света и у нас
|
Пуснато на: Съб Мар 05, 2011 10:57 Заглавие: |
|
|
| Гледах по Discovery сhannel How do they do it мисля, че беше и серията показвше център в Америка, който следи потреблението и пуска или спира електроцентралите в зависимост от потреблението. Основното нещо което следяха беше честотата. Може пък и аз да не съм разбрал правилно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Съб Мар 05, 2011 18:51 Заглавие: |
|
|
| Имам включен честотомер в мрежата от 3 години,с точност до втори знак след запетаята.Най големите разлики,които съм виждал,са 49,7-50,2Hz.Това са 0,5Hz....или около 1 процент. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k810 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 1687 Местожителство: Несебър
|
Пуснато на: Нед Мар 06, 2011 0:17 Заглавие: |
|
|
Моя го калибровах с една PMR радиостанция.Натиснах бутона за излъчване на радиото и така..Мисля че до 5-ти 6-ти знак става.
http://media.snimka.bg/7926/022106875-big.jpg?r=0
PMR
Channel Frequency (MHz)
1 446.00625
2 446.01875
3 446.03125
4 446.04375
5 446.05625
6 446.06875
7 446.08125
8 446.09375 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|