Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с пералня Costructa
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Българин
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Апр 2005
Мнения: 17
Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 15:59    Заглавие: Проблем с пералня Costructa Отговорете с цитат

Здравейте!
Въпросът ми е има ли от вас специалисти по перални?Питам,за да не ви занимавам излишно с такъв тип техника Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Viper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Мар 2004
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние тук сме майстори по всичко. Така че питай може и да ти помогнем.
Нали знаеш приказката за питането.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Българин
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Апр 2005
Мнения: 17
Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 19:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!
Пералнята е Constructa CR5721 с горно зареждане. Близо година и половина работи безупречно(купена е втора употреба).В един момент докато работеше спря изведнъж и започнаха да мигат две от трите лампи на таблото.Лампите са: червена"betrieb-anzeige"-свети когато си работи пералнята; жълта"тор-stop"- мига малко преди да спре и като спре свети постоянно; зелена"мengen automatic"-тя е за някакъв режим с повече програми(женски работи,все пак не работя аз с нея);тия работи са когато работеше нормално.
Ето какво е сега-мигат една след друга червената после жълтата лампа при пускане.И така без да тръгва.Мигат с честота малко под 1 Hz. Интересното е ,че се чува и прищтракване на едно от релетата на платката,сякаш иска да затвори верига,но импулса е твърде кратък.
Сменил съм четките на мотора и тиристор,предполагам за управление на оборотите на мотора.Резултатът е никаква промяна Sad
Проверил съм платката за кофти спойки,жици-мици,контакти и ключове,ама нищо.Програматора при завъртане се чува,че цъка и мести дисковете.Него ми е малко по-трудно да го проверя,но ако се наложи ще го разчанча Smile Платката е доста сложна за мен,но ако трябва ще я опиша цялата.
Благодаря за всеки съвет от ваша страна

А,и ако ви интересува съвет по автомобила,буса или камиона ви-питайте.Там мога и аз да помагам Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2004
Мнения: 1876
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 20:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Има голяма вероятност да се е повредил ниво регулатора.Нагарят им контактите вътре, има и вероятност да е нагорял самия бутон за пуск.Доколкото съм чувал от колегите тези електронни управления не горят лесно ако не са поляти. Има ли ключалка на капака със биметален включвател дето не пуска капака 2мин.Може и той да е нагоял.Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Българин
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Апр 2005
Мнения: 17
Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 20:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не съм проверявал ниворегулатора,но ключа за капака-да.Биметалната пластина си бачка и дори пробвах с by-pass на този ключ малко 'по монтьорски'.Пак не ще,но иначе ток си има в ключа и "ходи" където требе.
Може ли да е от регулатора за нивото? Питам щото все пак пералнята въобще не тръгва,нито отваря някакъв клапан за вода,нищо.Просто почва да мигат лампите и това е...Ако кажете ще го разглобя,малко ми трябва Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kolyo Tsonev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Дек 2003
Мнения: 249
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Constructa-та си е чист Bosch(Siemens)
На дъното има ли поплавък(аквастоп)?
Какви са обозначенията на платката?
_________________
Всяко ново е отдавна забравено старо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Българин
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Апр 2005
Мнения: 17
Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 22:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво е аквастоп и кои точно означения ти трябват? На процесора?
Че само аз липсвам в тази машина Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kolyo Tsonev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Дек 2003
Мнения: 249
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Аквастопът е поплавък,както в резервоарчето за спирачна течност на автомобилите.Когато отнякъде капе вода поплавъкът се вдига и пералнята блокира.Погледни дъното на пералнята-ако има,ще го видиш.

Обозначенията на платките обикновенно са AKO 544 xxx или BSHG xxx xxxx
_________________
Всяко ново е отдавна забравено старо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
тодо-р
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2005
Мнения: 311
Местожителство: Г.Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Апр 25, 2005 9:01    Заглавие: Отговорете с цитат

имах един случай с подобна пералня.беше се затлачило маркучето към ниворегулатора и ни гък ни мък.отпуших го и тръгна Very Happy
_________________
Ако не можеш да го оправиш не го чупи повече!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Българин
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Апр 2005
Мнения: 17
Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Пон Апр 25, 2005 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи няма аквастоп(сетих се как изглежда-имам го на съдомиялната си машина Сименс). Интегралата е с номер BSHG-S3P-007,a на цялата платка пише АКО Kpl 44 488 отгоре, а отдолу MG 1.10 155-05.
Тази вечер ще погледна целия ниворегулатор заедно с тръбопровода щом може да създава проблеми.
Брагодаря ви за помощта до момента!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals