| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 05, 2011 18:32 Заглавие: |
|
|
| Вентилатора се върти нормално , а диоди на изхода не виждам.Има една платка която е залепена на един голям радиатор , на нея има запоени 4 елемента (най-вероятно тиристори) с три крачета но средното е отрязано и са заляти с нещо като силикон и несе чете какво са.Утре ще има снимка и ще е по ясно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
toncho_b4 Нов потребител

Регистриран на: 25 Мар 2005 Мнения: 36 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Мар 05, 2011 18:49 Заглавие: Относно ремонта на електрожена |
|
|
Тези елементи най-вероятно са мощните ключови IGBT или MOSFET транзистори.Ако проследиш връзките им , предполагам отиват към електролитни кондензатори на 400V (450V), със значителен капацитет, а други такива връзки са управлението им от ШИМ регулатора.Преди последния обикновено има чип който е т.нар. драйвер. Дотук предполагам си ме разбрал.
Оглеждайки накъде отиват другите краища на импулсния транформатор ще откриеш изправителните диоди във вторичната намотка.Те също са монтирани на относително голям радиатор и имат различни изпълнения като корпуси - ТО-247, с винтове М6 за платката , или пък дори и в ТО-220. Обикновено са поне два диода в паралел(зависи от конкретните параметри на избраните).Провери ги тях, като е допустимо напрежението им на отпушване да е под 0,2 волта, но не под 0,08 волта.
Засега е това, очаквам да споделиш докъде си стигнал ..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 06, 2011 9:51 Заглавие: |
|
|
| Не можах да направя хубави снимки , но на линка на penkeler е същия апарат , но там не се вижда платката с радиатора , само радиатора , който е наклонения през цялата дължина на основната платка.Ще махна силикона за да видя кви са тия елементи на тази платка.Ето ги пак за удобство |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 06, 2011 9:54 Заглавие: |
|
|
| ето и втората |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 06, 2011 10:07 Заглавие: |
|
|
и третата
В тоя форум обсъждат подобен проблем ама не си превеждам добре от руския.Има и схеми |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sbirov Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 372
|
Пуснато на: Нед Мар 06, 2011 10:24 Заглавие: |
|
|
Малко помощ...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 06, 2011 10:31 Заглавие: |
|
|
| Това вече е нещо.Благодарности sbirov |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|