 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2011 2:31 Заглавие: |
|
|
| mirk написа: | | За качествена заварка е необходима температура 260оС +/-5 % Проблема на този китаец е че в първоначалния си вид не можа да вдигне повече от 220оС. |
Да ти мина през ум че и този китаец може да има гаранция? А ако няма стандартния регулатор може да се калибрира?
Реалния толеранс е около 30градуса.+/-15
Имам същия и си държи 300 без проблем, явно или не мериш вярно или регулатора е превъртян!
И си лепи перфектно! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mirk Активен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2007 Мнения: 59
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2011 5:46 Заглавие: |
|
|
Гаранция-Франция Обиколих три магазина и мо казаха че лепачките им нямат никаква гаранция - включваш ако загрява взимаш и така. Взех го от четвъртия в който продавачката не знаеше какво ми продава и каза щом е машина има гаранция 2г. Не попълни гаранционна карта само ми даде касова бележка. И да взема друг, като върна този едва ли новия ще е с по точен термостат.
За сега единствения предложен вариант за модификация е този http://www.constructor.bg/mk/Thermo.htm В оригиналния си вид с диод не става. Пише че може да се ползва и Pt100 и термодвойка но тогава ще е необходима корекция на схемата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2011 7:39 Заглавие: |
|
|
Става само си правиш моста Р1-Р4 спотед съпротивлението на твоя датчик. И със потенциометъра си го вкарваш в температурния режим който искаш, но ти трябва точен термометър за калибриране. То си е един най обикновен компаратор дето си го вкарваш в режим. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|