Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мощен токоизправител
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Shadow__01
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Мар 2010
Мнения: 91

МнениеПуснато на: Вто Сеп 06, 2011 23:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам старо компютърно захранване, а и не обичам да развалям готово нещо дори и да имах.
Какво му има на топлоотдаването? Нали затова се слага голям радиатор? Дайте съвет как да го подобря.
Или да трябва да сложа 2 или 3 транзистора,но тогава трябва да се преработва схемата? Ако да как?
И вече писах, че ще е до 10 ампера. Като едва ли някога ще се натоварва дотолкова много.
Приемам всякакви идеи за реализирането и подобряването на схемата. Избрах точно нея, защото излиза евтино и е сравнително лесна за направа.
Отговарям на въпроси всякакви стига да са по темата. Не търся готови решения или ATX или подобни. Къде отива тръпката да си го направиш сам, ако си го купиш готово?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2004
Мнения: 255
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 4:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Свържи се с мен да ти подаря един дарлингтон 50А/1000V(двоен)на Semikron.Аз съм си направил токоизправител с такъв 2-36V/10A.Само че хубав радиатор и вентилатор трябват за тежките режими на работа.Използвал съм LM723-има ограничение на тока.
_________________
[email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Shadow__01
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Мар 2010
Мнения: 91

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 9:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, но съм от Бургас, не от Русе.
Все пак какъв е транзистора да го потърся в магазините?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2004
Мнения: 255
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да го намериш по магазините.потърси в интернет за инфо:semitrans на semikron SK 50DB 100D BL3 2986
2 тройни дарлингтона в масивно блокче.

Exclamation Arrow Не се отговаря с този бутон Exclamation
_________________
[email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 13:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Kacho ,а ти ползваш ли и двата дарлингтона ,защото този модел който си дал са вътрешно свързани емитера на първия с колектора на втория ,явно за полумост ,но в твоя случай явно единия няма как да се ползва .
Но след като питащия си редуцира искането до 10А -2-3 обикновени 100 -150W транзистора в паралел ще го оправят . Има много писано по въпросите за свързването ,даже и тук имаше линкове към схеми ,така че да сяда ,чете и действа !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата е вече на трета страница с общо философстване. Питащия нито знае какво, нито знае как. Но си мисли нещо си. Прецизирай си заданието - какво искаш и защо да е точно така а не иначе. Не към всяко копче може да се пришие балтон. Може да е за риза или жилетка. Това трафче твоето е крайно недостатъчно за исканото от теб. Така че това ми е трето писане да се конкретизираш, темата е на трета страница. И както продължаваш се е запътила към най-долните раздели на форума. Обикновено с другите това става след липса на отговор по същество на първи - втори въпрос. Ти си на трети, сещай се.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Dany_M
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 03 Окт 2009
Мнения: 24
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес, в новия брой на сп. Радио, попаднах на това и втората част
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shadow__01
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Мар 2010
Мнения: 91

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 18:52    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP, това което си написал значи ли, че ако на тази схема http://www.reuk.co.uk/LM317-High-Current-Voltage-Regulator.htm сложа паралелно 2-3 такива като на схемаtа транзистора на общ радиатор ще стане номера?
Dany_M, чудесна схема но за мен е прекалено голяма и ще дойде много скъпо. Все пак всеки се простира според чергата си. Моята черга може малко да се разшири, но в определени граници.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dany_M
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 03 Окт 2009
Мнения: 24
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз така си помислих, но реших да я постна за всеки случай.

Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shadow__01
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Мар 2010
Мнения: 91

МнениеПуснато на: Сря Сеп 07, 2011 19:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво си направил като си я постнал. Тази тема е добре, ако модераторите преценят да остане в този раздел. Тя не е само за мен или за анонимния гост който я чете и събира информация като мен, а за всички които искат да си направят, увеличат мощността или търсят схеми или съвет за нови или стари изправители.
Знам, че въпроса ми е изглежда малко странен, но някъде в Бургас някой да знае някъде където да изработват платка по схема на машина която да печата надписи за елементи и пътечки за свързането им. Така ще се спести доста място, защото големите схеми трудно се правят на ръка и стават много обемни.
И какво стана с трите транзистора паралелно по схемата. Ще стане ли, защото колмпютъра ми е слабичък за новите програми за симулация на схеми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals