 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2011 22:32 Заглавие: |
|
|
| Разпознаването на запалил двигател много лесно може да се вземе от датчика за налягането на маслото. Същия датчик може да се ползва и за блокировка при запален двигател да не може да се подава ток на стартера |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
Пуснато на: Чет Сеп 22, 2011 12:14 Заглавие: |
|
|
Ako не е износен мотора датчика на маслото изключва още на стартер преди да е запалил. _________________ Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Данаилов Опитен потребител

Регистриран на: 22 Яну 2004 Мнения: 136 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Сеп 22, 2011 17:52 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за схемата.През почивните дни ще се пробвам да я оживя.Ето едно клипче на колеги от vwclub.bg които са направили това,но схемното решение е с релета http://vbox7.com/play:4e098067&r=emb |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Данаилов Опитен потребител

Регистриран на: 22 Яну 2004 Мнения: 136 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Сеп 28, 2011 22:08 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | | ivanovbg написа: | Нещо ми изчезна и съобщението.
Последен опит да го кача.
Ето ти примерно една блокова схема.Ако задържиш бутона над 0,5 сек примерно се включва стартера, ако е натиснат съединителя и алармата го е разрешила.Т Тригера се управлява по отрицателния фронт.Можеш и входа за нулирането му да го вържеш към алармата, да не може да се дава и контакт когато е задействана. |
Изображения към постовете се качват така:
 |
Колеги,опитах се да наситя блоковата схема която бе предложена.Ще помоля да я огледате и да си кажете забележките.
Исках да постига следния ефект.
След деактивиране на алармата да се активира реле 1 - то подава +12V към схемата за управление.
При първо натискане на Старт бутона - да се активира реле 2 и да даде контакт на таблото.
При второ натискане на Старт бутона и при натиснат съединител да се активира
реле 3,което управлява стартера и да запали мотора.Реле 4 получава сигнал от
динамото и е в режим на очакване.
При трето натискане на Старт бутона - да загасне мотора и таблото
При натискане на Старт бутона,но без да се натисня съединителя
- схемата да премине в начално положение(да се изключи от контакт)
[img]http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2584/14839325711776617061317239582xpOLAswdb5ms74R320CS.GIF[/img] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|