| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Ное 09, 2011 23:17 Заглавие: |
|
|
| Plamskia написа: | | .....Къде да се види схемата как са го направили немците на трабантите. | Ами порови де, аз дадох само идеята. Па може и да има още в магазина за резервни части за автомобили, или в някоя автоморга. Пренавиваш бобинката за 24в и си готов. Има и форум на любителите на тези автомобили. Гледам че там ги електронизират. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Чет Ное 10, 2011 1:04 Заглавие: |
|
|
Това което искаш само с едно реле няма да стане.Постигнал съм това с две релета с по 4 превключващи контакта Ако това те устройва схемата ще ти я дам _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Чет Ное 10, 2011 8:40 Заглавие: |
|
|
Аз много отдавна бях правил подобно нещо, но точната схема я нямам.
Доколкото си спомням, нямаше активни елементи и се използваше хистерезиса на релето и един кондензатор го включваше и изключваше. Недостатък е, че през бобината на релето винаги тече ток и че се настройва според конкретното реле.
В някое от списанията "Радио" от 80-те имаше и схема с един тиристор.
И двете схеми използват постоянен ток. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Ное 10, 2011 17:56 Заглавие: |
|
|
Прикачил съм баш нужната за целта схема. Същата е обсъждана преди време във форума. Стори ми се доста хитра и взех, че я начертах в един учебник за тригерни схеми, за да не се изгуби Схемата е работоспособна, така пишеше тоз, който я е реализирал. Сега се сетих, че ставаше дума за пускане/спиране на осветление  _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Чет Ное 10, 2011 18:06 Заглавие: |
|
|
Хаха, а как знаеш при включване релето в какво състояние е?
Нека да се спрем навреме! RC е дал решението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamenp Активен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2010 Мнения: 60
|
Пуснато на: Чет Ное 10, 2011 20:51 Заглавие: |
|
|
| Според описанието на проблема разбрах.че трябва да се управлява двигател девиаторно т.е. от две места независимо.Трябва да се използва още една кнопка(н.о. в паралел, н.з. последователно).Ако се ползва ключ (отворено /затворено) управлението няма да е независимо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Plamskia Опитен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2010 Мнения: 164 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Ное 11, 2011 21:27 Заглавие: |
|
|
| Схемата е на въздушен пускател http://i41.tinypic.com/5jtl53.jpg и трябва с външен бутон да се включва и изключва пускателя като с едно натискане и се пуска двигателя после като се натисне същият бутон да спре двигателя но да се комбинира с пускателя от схемата.Как да станат връзките между двете схеми да не се маха пускателя.Пробвахме с тригерното реле на омрон но не става.Става ако е само това реле без пускателя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamenp Активен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2010 Мнения: 60
|
Пуснато на: Пет Ное 11, 2011 23:16 Заглавие: |
|
|
Ако държите да използвате тригерното реле ,трябва да дублирате н.о. бутона управляващ релето с н.о. бутона"СТАРТ" на пускателя.Лошото е ,че този бутон най вероятно е една метална пластинка.Другото е лесно: реле-защита-бобина контактор.Разбира се другите връзки на бутона "СТАРТ" се премахват,а бутона "СТОП" се шунтира.Ако за "СТОП" се използва защитата ,премахва се петата на бутона.
Последната промяна е направена от plamenp на Съб Ное 12, 2011 13:40; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Съб Ное 12, 2011 1:15 Заглавие: |
|
|
Plamskia , ти не видя ли че това тригерно реле има три превключващи контакта .Използвай един Н.О. контакт който да ти шунтира бутоните пуск и стоп и да задейства контактора а един Н.З. контакт който да отваря веригата за самозадържане на контактора при задействано реле.
Ако и това не ти е достатъчно можем викни ме да дойда и да ти го направя  _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|