Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ел.енергия от вятъра
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Май 05, 2005 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

инж.Васил Сапунджиев, качваш своята картинка някъде и след това при писане на отговор или създаване на нова тема натискаш на Img, формата е такъв
[img]http://адреса.на.изображението[/img] !
На практика даваш линк към адреса където е качена картинката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 292

МнениеПуснато на: Пет Май 06, 2005 9:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Остава да обясниш, къде е това "някъде" и как става "закачането"?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005
Мнения: 238
Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Пет Май 06, 2005 9:44    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
Господ прощава, токът - не!

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Май 06, 2005 9:58    Заглавие: Отговорете с цитат

инж.Васил Сапунджиев, някъде е - произволен Free сървър. Въпросната картинка за която питаш е качена тук:
http://store3.data.bg/freeforall/untitled.JPG
След като този адрес в съобщението си му сложиш IMG, то той ще се визуализира като картинка в тялото на самия пост, а не като линк.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kolev
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Май 2005
Мнения: 1
Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Нед Май 08, 2005 11:15    Заглавие: Re: Ел.енергия от вятъра Отговорете с цитат

Здравейте, от известно време следя форума. Виждам, че доста се е отклонил от основната идея, а имено електричество от вятър, но тъй като мен все още ме вълнува имено това някой би ли ми казал как по-точно смята да си направи ветлата от какво смята да ги изработи и как.
_________________
Илия Колев
0888856652
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 292

МнениеПуснато на: Нед Май 08, 2005 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти един възможен вериант. Грабваш електрожена и с парчета от арматурно желязо правиш армирана конструкция. След това върху нея опъваш плат, полиетилен, лакотъкан, мушама или каквото се сетиш. Проблемът ще бъде при балансирането на конструкцията. Ако не е балансирано добре, ще се получат неприятни сътресения, които ще изскубът оста от лагера. За по-малко вибрации се препоръчва лопатите да са три, на по 120 градуса.
Друг вариант е, да направиш конструкция, аналогична на велосипедно колело. Към един обръч да монтираш спици, между които да зашиеш споменатите по-горе матириали.
Ако разполагаш с епоксидна смола, отлей си ги, като използваш плат за арматера и пълнеж.
Друго не се сещам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005
Мнения: 238
Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 08, 2005 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

някой интересни сайтове по темата:
http://www.starton.150m.com/windpark.html
http://www.windstar.150m.com/nttm.html
http://www.b2b.bg/wind.html
а ето как вървят цените им:
http://search.ebay.com/wind-generators_W0QQfkrZ1QQfnuZ1QQxpufuZx

ето и нещо по малко:

_________________
Господ прощава, токът - не!

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005
Мнения: 238
Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 08, 2005 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат




_________________
Господ прощава, токът - не!

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EL.6OK
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Май 2003
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 6:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте всички!Smile
Ето Ви дълъг списък с адреси където можете да намерите доста неща по темата. Ще се радвам ако съм помогнал на някой:)

http://www.columbus-service.com/bg/index.html
http://www.windfair.net/b2b/welcome.html
http://jesaitis.de/referenzen02_e.html
http://www.esdb.bg/
http://www.windstar.150m.com/index.html
http://www.edistribgo.com/ze.html
http://www.mi.government.bg/ind/inov/docs.html?id=98671
http://www.edistribgo.com/ZakonEE.htm
http://www.doe.bg/cgi-bin/i.pl?l=1&p=534
http://www.windfair.net/b2b/anlagen/032/welcome.html
http://www.beerecl.com/indexbg.htm
http://www.sofena.com/Projects_bgn.htm
http://www.beerecl.com/indexbg.htm
http://www.abas.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BatGeorgeone
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Мар 2005
Мнения: 13
Местожителство: North-East Bulgaria

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 9:19    Заглавие: Здравейте на всички Отговорете с цитат

Отдавна не бях писал , ето ме с нови данни.
Вчера бях на разходка из балкана, село Ромча, или по-точно над вилната зона на село Луково, 20тина км от София, рай, райски район, красота природна ум да ви зайде, та там на високото , живеят все още доста хора, ток нямат от НЕК, вода ползват от изврчета , както бог им я донася, храна им носят с джип с висока проходимост, но те си живеят , и изглеждат щастливи.
Един човек , господ здраве да му дава , Ботьо се казва , от Луково, им е направил на тези хорица няколко вятърни генератора, прости, звездата от перката на ЗИЛ, на тази звезда закрепил (сам си ги огънал) 6 витла от неръждавейка, всяко дълго около 50тина см, този "вентилатор" закрепен на стара резачка за дърва, нали се сещате , тази част която върти самата режеща лента, тя дефакто има форма на маъл диференциал, прав ъгъл на 2те въртящи се оси, това е закрепена за тръба желязна с ос вътре , дълга е около 1 метър, отдоло оста свързана към малък "редуктор", 2 колелета голямо и малко, пред. число не повече от 1:2 най много 1:3 , малкото колело свързано с .... динамо , с постоянни магнити , динамо прозиведено от завод в гр. Сливен, дава доста сериозна мощност на 1000 оборота, голямо е колкото бутилка Шуменско Пиво от 2 ли . 1,5 литра не знам Wink) бях вече я изпил и не помня Wink динамото е предназначено май за некви военни машини, има си дори система за смазване , здрава конструкция,аве добра техника е .
всичко това е високо най-много 180 см , на билото в балкана , повярвайте ми това му стига, зарежда си голям 165 Амперов акумулатор и хорицата си имат 12 Волта инсталации, крушки от кола където са им нужни, радио + касетофон от кола, малък телевизор, та задоволяват си нуждата от електричество.
Този Ботьо е направил и още едно вятърно устройство , помпа за вода , защото в балкана вода бол, ама трудно се носи горе до билото, затова и течащата вода е осигурена пак с помоща на вятъра.

До сега с тези 12 страници постинги доста си поначесохме езиците но ето че хората правят ефективни и работещи неща !

Този човечец Ботьо, ми сподели , че желае да направи нещо по сериозно за да може да се помогне на повече хора , въпроса е как с помоща на 12 КилиВатов асинхронен двигател да се направи хидро генератор за ток, проблема е как да се възбуди за да премине в генераторен режим?
Не знам дали е колекторен, дали имам колектор и 4етки на ротора , и ако няма как да се направят, УМОЛЯВАМ , дайте подробни обяснения, как да се постигне това, разяснете технологиятя с подробнопсти , схеми и рисунки на асинхронните двигатели и как те стават генератори.?

Прочетох пак всички 12 стр,с постинги и поразбрах , че на ротора се пуска ток, създава се магнитно поле и после от статора се получава генерираният ток, да ама как , колко ток , какъв ток се пуска , как е навит ротора , как статора за да заработи аджаба това нещо като генератор, четох че яко нормален двигател заработи на ток в двигателен режим и ако му се повишат оборотите той ще заработи в токогенераторен режим , ей такива неща трябва да се разяснят, подробно.
Редуктора и високите обороти не са проблем , Ботьо спомена за скоростни кутии от Зил и БМВ и за постигане на 3000-5000 оборота без проблеми , мо'ност не липсва, все пак р. Искър помага с квото може Wink)

Та хора дерзайте и помагайте !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 12 от 17

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals