 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Май 05, 2005 20:51 Заглавие: |
|
|
инж.Васил Сапунджиев, качваш своята картинка някъде и след това при писане на отговор или създаване на нова тема натискаш на Img, формата е такъв
[img]http://адреса.на.изображението[/img] !
На практика даваш линк към адреса където е качена картинката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
инж.Васил Сапунджиев Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 292
|
Пуснато на: Пет Май 06, 2005 9:05 Заглавие: |
|
|
| Благодаря! Остава да обясниш, къде е това "някъде" и как става "закачането"? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electronics Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005 Мнения: 238 Местожителство: Бургас /Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Май 06, 2005 9:58 Заглавие: |
|
|
инж.Васил Сапунджиев, някъде е - произволен Free сървър. Въпросната картинка за която питаш е качена тук:
http://store3.data.bg/freeforall/untitled.JPG
След като този адрес в съобщението си му сложиш IMG, то той ще се визуализира като картинка в тялото на самия пост, а не като линк. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kolev Нов потребител

Регистриран на: 08 Май 2005 Мнения: 1 Местожителство: Карлово
|
Пуснато на: Нед Май 08, 2005 11:15 Заглавие: Re: Ел.енергия от вятъра |
|
|
Здравейте, от известно време следя форума. Виждам, че доста се е отклонил от основната идея, а имено електричество от вятър, но тъй като мен все още ме вълнува имено това някой би ли ми казал как по-точно смята да си направи ветлата от какво смята да ги изработи и как. _________________ Илия Колев
0888856652 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
инж.Васил Сапунджиев Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 292
|
Пуснато на: Нед Май 08, 2005 12:08 Заглавие: |
|
|
Ето ти един възможен вериант. Грабваш електрожена и с парчета от арматурно желязо правиш армирана конструкция. След това върху нея опъваш плат, полиетилен, лакотъкан, мушама или каквото се сетиш. Проблемът ще бъде при балансирането на конструкцията. Ако не е балансирано добре, ще се получат неприятни сътресения, които ще изскубът оста от лагера. За по-малко вибрации се препоръчва лопатите да са три, на по 120 градуса.
Друг вариант е, да направиш конструкция, аналогична на велосипедно колело. Към един обръч да монтираш спици, между които да зашиеш споменатите по-горе матириали.
Ако разполагаш с епоксидна смола, отлей си ги, като използваш плат за арматера и пълнеж.
Друго не се сещам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electronics Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005 Мнения: 238 Местожителство: Бургас /Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electronics Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005 Мнения: 238 Местожителство: Бургас /Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EL.6OK Нов потребител

Регистриран на: 11 Май 2003 Мнения: 20
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BatGeorgeone Нов потребител

Регистриран на: 24 Мар 2005 Мнения: 13 Местожителство: North-East Bulgaria
|
Пуснато на: Нед Май 15, 2005 9:19 Заглавие: Здравейте на всички |
|
|
Отдавна не бях писал , ето ме с нови данни.
Вчера бях на разходка из балкана, село Ромча, или по-точно над вилната зона на село Луково, 20тина км от София, рай, райски район, красота природна ум да ви зайде, та там на високото , живеят все още доста хора, ток нямат от НЕК, вода ползват от изврчета , както бог им я донася, храна им носят с джип с висока проходимост, но те си живеят , и изглеждат щастливи.
Един човек , господ здраве да му дава , Ботьо се казва , от Луково, им е направил на тези хорица няколко вятърни генератора, прости, звездата от перката на ЗИЛ, на тази звезда закрепил (сам си ги огънал) 6 витла от неръждавейка, всяко дълго около 50тина см, този "вентилатор" закрепен на стара резачка за дърва, нали се сещате , тази част която върти самата режеща лента, тя дефакто има форма на маъл диференциал, прав ъгъл на 2те въртящи се оси, това е закрепена за тръба желязна с ос вътре , дълга е около 1 метър, отдоло оста свързана към малък "редуктор", 2 колелета голямо и малко, пред. число не повече от 1:2 най много 1:3 , малкото колело свързано с .... динамо , с постоянни магнити , динамо прозиведено от завод в гр. Сливен, дава доста сериозна мощност на 1000 оборота, голямо е колкото бутилка Шуменско Пиво от 2 ли . 1,5 литра не знам ) бях вече я изпил и не помня динамото е предназначено май за некви военни машини, има си дори система за смазване , здрава конструкция,аве добра техника е .
всичко това е високо най-много 180 см , на билото в балкана , повярвайте ми това му стига, зарежда си голям 165 Амперов акумулатор и хорицата си имат 12 Волта инсталации, крушки от кола където са им нужни, радио + касетофон от кола, малък телевизор, та задоволяват си нуждата от електричество.
Този Ботьо е направил и още едно вятърно устройство , помпа за вода , защото в балкана вода бол, ама трудно се носи горе до билото, затова и течащата вода е осигурена пак с помоща на вятъра.
До сега с тези 12 страници постинги доста си поначесохме езиците но ето че хората правят ефективни и работещи неща !
Този човечец Ботьо, ми сподели , че желае да направи нещо по сериозно за да може да се помогне на повече хора , въпроса е как с помоща на 12 КилиВатов асинхронен двигател да се направи хидро генератор за ток, проблема е как да се възбуди за да премине в генераторен режим?
Не знам дали е колекторен, дали имам колектор и 4етки на ротора , и ако няма как да се направят, УМОЛЯВАМ , дайте подробни обяснения, как да се постигне това, разяснете технологиятя с подробнопсти , схеми и рисунки на асинхронните двигатели и как те стават генератори.?
Прочетох пак всички 12 стр,с постинги и поразбрах , че на ротора се пуска ток, създава се магнитно поле и после от статора се получава генерираният ток, да ама как , колко ток , какъв ток се пуска , как е навит ротора , как статора за да заработи аджаба това нещо като генератор, четох че яко нормален двигател заработи на ток в двигателен режим и ако му се повишат оборотите той ще заработи в токогенераторен режим , ей такива неща трябва да се разяснят, подробно.
Редуктора и високите обороти не са проблем , Ботьо спомена за скоростни кутии от Зил и БМВ и за постигане на 3000-5000 оборота без проблеми , мо'ност не липсва, все пак р. Искър помага с квото може )
Та хора дерзайте и помагайте ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|