Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Поправка на телевизор Crystal?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rogatip
Гост





МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 11:41    Заглавие: Поправка на телевизор Crystal? Отговорете с цитат

Здравейте,
Имам телевизор Crystal(от тези където са с размер - аквариум за акули) закупен някъде 90-91г. До преди няколко седмици си работеше нормално. Но се появиха няколко проблема.
- Затъмнява си картината сам, съответно си я осветлява сам. Имам чуството че си играе с настройките за Яркост и Контраст. След като се прецака картината, го изключвам изчаквам 1 минута и пак го пускам и е готов, общо взето това е моя алгоритъм за оправяне на проблема.
- Втория проблем е че на АV канала има бели хоризонтални черти на тъмния фон(обратен ход?, така ми казаха че се казва този проблем), съответно като гледам филм чертите са си там.
Молбата ми е дали можете да ми кажете къде мога да го занесе за да го погледнат и да се опитат да му направят последен байпас, защото предполагам, че ако го занесе в някой "голям" Сервиз ще ми кажат дитектно да го нося в Музея "Земята и Хората". Знам че ТВ-то е много старо и е за смяна, но искам да разбере дали може да се оправи.
Благодаря предварително!
Чао и със здраве.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Rogatip, ако напишеш и от къде си?

Я да предположа - София Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Joniks-serviz
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Сеп 2004
Мнения: 352
Местожителство: България-Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Огледай го хубаво за студени спойки , а за бай-паса е рано първо се опитай да намалиш напрежението на 2 решетка естествено ако не е изсъхнал кондензатора 180-220Вл на видеоусилвателите и тогава мисли бай-пас!
_________________
РЕМОНТ НА ТЕЛЕВИЗОРИ,LCD,PLASMA,АУДИО И ВИДЕО,ЛАПТОПИ- ТОТАЛЕН РЕМОНТ,ИГРАЛНИ КОНЗОЛИ- X-BOX,PS3, BGA-REBALLING,КОМПЮТРИ И ПЕРИФЕРИЯ,LCD МОНИТОРИ,GSM,ДИГИТАЛНИ ФОТОАПАРАТИ,ВИДЕОКАМЕРИ,МИКРОВЪЛНОВИ ПЕЧКИ, КЛИМАТИЦИ, ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Rogatip
Гост





МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 12:17    Заглавие: Отговорете с цитат

От София съм. Ако знаето подходящ сервиз, го нося.
Относно байпаса, казах го като метафора Laughing
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 12:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Телевизора ти трябва да се препои,да се сменят няколко електролитни кондензатора и ако имаш късмет ще поработи още
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо го подтиквате към неща които той е преценил, че не са за него?
И правилно, всеки трябва да се занимава с това което разбира и му е работата.

Конкретното му питане е това:

Цитат:
дали можете да ми кажете къде мога да го занесе за да го погледнат

При такъв телевизор подобна готовност е похвална. Smile

Rogatip, немога да ти помогна на конкретния въпрос. Не съм от София.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

А и да си напишеш квартала, че София голяма и да не го носиш на другия край.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Rogatip
Гост





МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 12:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма значени квартала, качвам го на мобилото и го докарвам. Но за всеки случай живея близко до Медицинска Академия.
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 14:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Занесете телевизора за качествен ремонт в сервизната база на
стария завод "Ворошилов" и колегата Мишо ще Ви го поправи
компетентно и качествено.Те го подържаха и все още имат материяли за него.
Върнете се в началото
Joniks-serviz
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Сеп 2004
Мнения: 352
Местожителство: България-Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2005 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво да кажем ние които имаме по 3-4 броя на склад за резервни части! Не вярвам , че само Мишо прави качествен ремонт на Криста Very Happy л!
_________________
РЕМОНТ НА ТЕЛЕВИЗОРИ,LCD,PLASMA,АУДИО И ВИДЕО,ЛАПТОПИ- ТОТАЛЕН РЕМОНТ,ИГРАЛНИ КОНЗОЛИ- X-BOX,PS3, BGA-REBALLING,КОМПЮТРИ И ПЕРИФЕРИЯ,LCD МОНИТОРИ,GSM,ДИГИТАЛНИ ФОТОАПАРАТИ,ВИДЕОКАМЕРИ,МИКРОВЪЛНОВИ ПЕЧКИ, КЛИМАТИЦИ, ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals