| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 16:09 Заглавие: uv изтривалка |
|
|
Здравейте как мога да си направя uv изтривалка или от каде мога да си купя ?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 16:37 Заглавие: |
|
|
Вариант първи: купуваш си (или си намираш) 8 ватова UV пура, дросел, стартер и си готов.
Вариант втори: купуваш си (или си намираш) лампа Hg живачна! за улично осветление със съответния дросел, чупиш внимателно външния балон с луминифора и пак си готов.
(първия вариант е за предпочитане)
Вариант трети оглеждаш се по магазините на Conrad, Комет и подобните им за готови устройства.
Вариант четвърти: натискаш бутона Търсене и четеш какво е писано вече по подобни въпроси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electronics Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005 Мнения: 238 Местожителство: Бургас /Варна
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 17:13 Заглавие: |
|
|
съжалявам за глупавия въпрос но какво е утравиолетова изтривалка  _________________ Господ прощава, токът - не!
http://drmelectronics.hit.bg/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
saaemo Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 213 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 18:03 Заглавие: Re: uv изтривалка |
|
|
| Anonymous написа: | Здравейте как мога да си направя uv изтривалка или от каде мога да си купя ?  |
Не се бях логнал,а пак се скапа нета госта бях аз ,благодаря на RC за отговорите :
"Вариант първи: купуваш си (или си намираш) 8 ватова UV пура, дросел, стартер и си готов."
Тази от "programatori.hit.bg "- става ли? и ако става бихте ли ми пратили схема на захранане на лампата... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 18:24 Заглавие: Re: uv изтривалка |
|
|
| saaemo написа: | | Тази от "programatori.hit.bg "- става ли? и ако става бихте ли ми пратили схема на захранане на лампата... |
Дай линк, все пак е интернет и незнам какво и къде точно си видял. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
saaemo Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 213 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 18:30 Заглавие: Re: uv изтривалка |
|
|
| RC написа: | | saaemo написа: | | Тази от "programatori.hit.bg "- става ли? и ако става бихте ли ми пратили схема на захранане на лампата... |
Дай линк, все пак е интернет и незнам какво и къде точно си видял. |
http://programatori.hit.bg/order_uv.htm |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 18:40 Заглавие: |
|
|
Точно за това става дума.
А захранването, ако се прави по "класическия начин" - дросел и стартер и както се свързва луминисцентна лампа.
Дросела трябва да съответства на мощноста (8 вата).
Има готови тела с обикновенни луминисцентни тръби със същата мощност и размер, така че в краен случай и това е вариан - купуваш си готово тяло в което си има и дросела и стартера.
Връзваш му жиците и му правиш кутия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Съб Май 21, 2005 7:55 Заглавие: |
|
|
| за uv пурите трябва да внимаваш ,повечето са само с uv филтър нанесен на балона, от 3 пури които пробвах стана само glf4t4d |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|