 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Май 22, 2005 8:43 Заглавие: Интересен проблем с радиотелефон AIWA TN-C30 |
|
|
Здравейте колеги,донесоха ми 10 броя радиотелефони от посочения модел,телефоните са чисто нови ,но изниква следният проблем,включени към аналогова централа ,когато слушалката е извън "майката" при повиквателен сигнал от централата слушалката не гегенрира нормалният повиквателен сигнал,чува се само едно "црък,црък" и съответно е трудно да се разбере дали телефона звъни.Когато слушалката е поставена на базата звъни абсолютно нормално.От мен се иска да ги преработя ,предполагам ,че е свързано с продължителността и честотата на повиквателният сигнал от АТЦ (60волта,25херца).Нямам информация как се държат на цифрова централа.Някой от вас сблъсквал ли се е с проблема или поне схема също би ми била полезна .На първо четене ми се струва,че секасае до промяна на стойности на RC групи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Май 22, 2005 9:47 Заглавие: |
|
|
| panasoanik, интерком-а (ако има такъв) нормално ли работи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Май 22, 2005 10:09 Заглавие: |
|
|
| Да ,интеркома е супер ,така е Филипов,преди секунди го пробвах с трансформатор ,е наистина и честота оказва влияние (50 херца) ,според мен трябва да се пипне някои времезадващ кондензатор,вие как мислите? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
АТЦ Гост
|
Пуснато на: Нед Май 22, 2005 12:02 Заглавие: |
|
|
| panasoanik написа: | | Да ,интеркома е супер ,така е Филипов,преди секунди го пробвах с трансформатор ,е наистина и честота оказва влияние (50 херца) ,според мен трябва да се пипне някои времезадващ кондензатор,вие как мислите? |
С риск да бъда тривиален - пробвал ли си да проследиш схемата? Генерацията на сигнала за звънене е обикновено схема с няколко ценера последователно или в ИС на линийния интерфейс ако има такава. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Май 23, 2005 8:42 Заглавие: |
|
|
| Днес ще разчепкам схемата ,вчера хвърлих един бърз поглед ,мисля ,че ще се получи ,ще пиша какво се преработва и как ,може и на някои друг да бъде полезно.Благодаря Ви за съдействието. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 23, 2005 11:48 Заглавие: |
|
|
| Досега не съм срещал Aiwa да не работи на двата вида централи виж нещо друго -да нямаш много телефони вързани към линията или батериите да са им паднали нещо. Повикването на интеркома върви по друг канал ,не е меродавно,освен да разбереш дали е читава свирката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Май 23, 2005 13:09 Заглавие: |
|
|
Здравейте,
апаратите са чисто нови ,10 броя,модела е старичък от преди 7-8 години ,всичките имат този проблем,както писах на аналогова централа създават този проблем със звъненето,иначе всичко друго е ок,на цифрова звънят отлично .Днес не съм в сервиза ,но утре ще докладвам за резултата,мисля ,че ще се получи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|