| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 21:59 Заглавие: Technics SU-7300 Схема и помощ |
|
|
значи пробема е следния
някои е "ремонтирал" усилвателя и си оставил пръстите и след кратка работа е сдал багажа! сменяни са 2 транзистора КТ 818Г и КТ819Г (предполагам че това е краиното стъпало на единия канал)
А като пусна усилвателя VU на десния говорител забива на макс. и на изхода(за говорителя) има 30V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 22:07 Заглавие: |
|
|
транзисторите са си отишли май.че и по отпред може да има нещо  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 22:08 Заглавие: |
|
|
а дали трябва да са такива транзисторите ?
Утре ще видя какви са на другия канал.
Но много ще е добре да се намери схема |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 22:19 Заглавие: |
|
|
100% не са такива оригиналните.виж другия кана л ако не е бутан там с какви е _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 20:32 Заглавие: |
|
|
| kalin написа: | а дали трябва да са такива транзисторите ?
Утре ще видя какви са на другия канал.
Но много ще е добре да се намери схема |
Приятелю, ако не си ремонтирал усилватели до сега, не те съветвам да се учиш на този. Тук става дума за сравнително големи мощности, където дори и най-малката грешка ще доведе до големи поражения на усилвателя. Като чета това:
| Цитат: | | КТ 818Г и КТ819Г а дали трябва да са такива транзисторите ? |
си мисля, че това ти е първия такъв усилвател, който отваряш.
Нищо лично, само се опитвам да ти дам един разумен съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
amv Гост
|
Пуснато на: Пет Май 20, 2005 20:58 Заглавие: |
|
|
Какъв е този бръснар който е сложил КТ на такава хубава машина Послушай колегата TOKIO и зарежи тая работа ПОЗДРАВИ ........amv! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Пон Май 23, 2005 23:01 Заглавие: |
|
|
Ми усилвателя са го купували от някаква заложна къща и предполагам е бил напражен да работи само докато се продаде.
Това действително е първия такъв които отварял ама ми е мерак.
Ще сменя двата транзистора с такива каквито са оригиналните и ако имам нужда ще питам пак.
Искам да попитам и с какъв грец е оригиналната схема защото тук е използван от типа кадето е само 1 елемент(незнам как се казва).
А за майстора който го е "ремонтирал" може да се съди и по това че вместо бушони навсякаде е навил некви жички които сигурно ще държат до 7-8 ампера (оригиналните поне така пише на платката май са 3А) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Вто Май 24, 2005 7:08 Заглавие: |
|
|
Мери и транзисторите преди крайните и тези които определят тока на покой.При пробата пусни без товар и ако има постоянно на изхода продължавай с полупроводниците.Не рискувай да ползваш колоната за товар освен ако вече не си го направил. Успех _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Вто Май 24, 2005 9:09 Заглавие: |
|
|
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Вто Май 24, 2005 22:50 Заглавие: |
|
|
A все пак някои може ли да ми каже какви са стандартните транзистори за този амп? (защтото като гледам и тези уж не пипаните са пипнати нещо) и какви са резисторите R235, R337, R239
Става въпрос за транзисторите TR217, TR215-единия канал TR216, TR218- другия канал
като в момента на TR217 има някакъв транзистор на които пише следното:
9322
MALAYSIA
BDX5mF
a на TR217 има SD694 CEM I
(незнам дали това са оригиналните) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|