| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hadgiyskivd Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005 Мнения: 81 Местожителство: ЛОВЕЧ
|
Пуснато на: Вто Юни 14, 2005 13:41 Заглавие: ПРОБЛЕМ СЪС СОНИ |
|
|
ПРОБЛЕМ СЪС СОНИ КЖ 2167 МТ
Иизгорял краен т-р на хоризонталнта р-ка (2SD1878). след подмяна с нов след около 3 часа работа на приемника изгаря отново |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юни 14, 2005 13:51 Заглавие: sony |
|
|
| Транзистора загрява ли или гори по напрежение? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
кк Гост
|
Пуснато на: Вто Юни 14, 2005 13:54 Заглавие: Re: ПРОБЛЕМ СЪС СОНИ |
|
|
| hadgiyskivd написа: | ПРОБЛЕМ СЪС СОНИ КЖ 2167 МТ
Иизгорял краен т-р на хоризонталнта р-ка (2SD1878). след подмяна с нов след около 3 часа работа на приемника изгаря отново | Смени го пак и погледни с осцилоскоп дали работи в хубав ключов режим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Юни 14, 2005 14:00 Заглавие: |
|
|
Сменете електролитния кондезатор 1микро в базата на драйверния транзистор мисля,че е С513.Презапойте задавашия генератор и драйверното трафче.Сложете оргинален транзистор. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юни 14, 2005 14:26 Заглавие: . |
|
|
| Спойки на драйверното трафче или кондензатора в паралел на долния диод на модулатора-той си личи щото тогава има и възглавница и корекциите по ист уеста не бачкат |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Юни 14, 2005 14:42 Заглавие: |
|
|
Има много ментета транзистори по магазините,които се държат по същия начин-бавно качват температура докато изгорят.Руснаците също са пропищели от ментета  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юни 14, 2005 15:30 Заглавие: sony |
|
|
Този транзистор трябва да има съпротивление между база и емитер,
ментето няма затова попитах как гори, ако продължава да грее
като направиш нещата които колегите казаха по горе, пиши и ще
ти кажа как да постъпиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юни 15, 2005 0:46 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | Сменете електролитния кондезатор 1микро в базата на драйверния транзистор мисля,че е С513.Презапойте задавашия генератор и драйверното трафче.Сложете оргинален транзистор. |
И аз горещо препоръчвам да смени електролита от 1 Uf на базата на драйверния. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|