Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съвет за Лед крушки от 9 до 48 волта

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maneken
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Авг 2006
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 0:16    Заглавие: Съвет за Лед крушки от 9 до 48 волта Отговорете с цитат

Здравейте,
закупих лед крушки,китайски, които трябваше да работят от 9 до 48в. или поне така пишеше в описанията и кутиите.

С две думи крушките работят на 12 волта без проблем, но реално са купени да се сложат на камион, а там волтовете са 24.

Когато закача крушките на камиона светват и веднага изгасват.
Мислех,че може да са от компютъра на камиона,но уж в тях има чип който да комуникира с компютър. Слагам ги на акумулатора директно пак същото,слагам ги на 12 волтов и работят.

Не знам от какво може да е това недоразумение освен от кийците де Smile

Хрумва ми да сваля волтажа на фаровете на камиона от 24 на 12, но дайте съвет за направата на това ...

П.С Пробвани са на няколко камиона, едно и също.

Крушката е 36 вата от 9 до 48 волта уж.
_________________
Ако може да помогнем ...
... Да помогнем !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kopche
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Май 2011
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 9:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш ли да покажеш снимки на крушките и на надписите им
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой пък ти каза че можеш да пляснеш някакъв китайски боклук във фаровете на камион? Смяташ че можеш да заслепяваш всички насреща?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
maneken
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Авг 2006
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
Кой пък ти каза че можеш да пляснеш някакъв китайски боклук във фаровете на камион? Смяташ че можеш да заслепяваш всички насреща?


г-н Филипов, какво Ви накара да мислите,че тази светлина ще е по различна от която и да е друга, та да ми пляскате тскъв коментар,а?

П.С Ако няма какво да пмесенте по въпроса не плескайте каквото сте си наумил странично,че ми се повдига от такива тролвания, огледайте се.


Надписите на крушката са 4000 лумена, волтаж DC 9V-48V

Моделът е с вентилатор и два коб леда елипсовидни отпо едон от стана.
_________________
Ако може да помогнем ...
... Да помогнем !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 17:20    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми е писнало дет що е селяндур да си цвъка всякакви добре светещи за него неща без да се съобразява че заслепявяа насрещното движение и създава опасности за всички. Халогени. LED. ксенони . . . . Има достатъчно клипчета за тестове. Дори добри и скъпи LED не "отсичат" късите и заслепяват. Производителят е предвидил и записал какви лампи трябва да са във фаровете.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
maneken
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Авг 2006
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 19:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
На мен ми е писнало дет що е селяндур да си цвъка всякакви добре светещи за него неща без да се съобразява че заслепявяа насрещното движение и създава опасности за всички. Халогени. LED. ксенони . . . . Има достатъчно клипчета за тестове. Дори добри и скъпи LED не "отсичат" късите и заслепяват. Производителят е предвидил и записал какви лампи трябва да са във фаровете.


Чуй ме сега добре,защото ми усра темата, дебил такъв. Питам който знае да каже, а не ти искач мнението кой какво слага.
За да не звуча така всякаш съм селяндур, ще ти кажа че монриам доста крушки всякакви и мога да ти кажа че при правишен реглаж на фаровете не те бъркам въобще. Спри да ми говориш тъпотии.. Още повече с лупите и добре регулирани фарове няма да те докосна въобще. Ае сега коментирай някъде другаде, моля те, щото не искам съвет от Плевенчанин.

Вместо да направим полезна темата, ти си вреш носа не коректно.
_________________
Ако може да помогнем ...
... Да помогнем !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа... Манекена е поредния неграмотник на когото ще му го начукат... Very Happy
То па бива да си прост ама чак толкова заоблен???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами позна. Да не казвам за просташкия му тон. И че не се научи с кой бутон се отговаря. Редактирах, ама пак си знае.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov