Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Каква е ИС на платката на WILO fluidcontrol.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mmanev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 24 Фев 2004
Мнения: 88
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 8:55    Заглавие: Каква е ИС на платката на WILO fluidcontrol. Отговорете с цитат

Здравейте,
Каква е ИС на платката на WILO fluidcontrol (пресостат за хидрофорна помпа). SMD 14 извода.
Благодаря предварително


П.П. ИС е HEF40106.
Специални благодарности на колегата hidrazin за помоща.
_________________
Не греши само този, който нищо не прави!


Последната промяна е направена от mmanev на Сря Окт 25, 2017 7:06; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 19:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Няква обикновена CMOS-ка беше. Някъде я имам записана - ще потърся но не се сещам къде съм го набутал това листче.
При доста над 50 броя такива минали ми през ръцете за ремонт, НИКОГА повредата не е била в чипа.
Търси другаде...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Нед Май 13, 2018 23:25    Заглавие: Каква е ИС на платката на WILO fluidcontrol. Отговорете с цитат

Хайде бе никога?!Вчера приятел ми донесе подобна за ремонт.Нарушена изолация в корпуса в електрониката.При влага се знае кво става.Чипа,както и други елементи в зелено-бяло.Релето заседнало и не реагира с външно захранване.Бутона за принудително пускане на помпата кородирал и не работи.Смених всичките тия джади и отнова шах-светят само двата странични диода,а средния не реагира.Правих всякакви имитаций и капани да излъжа чипа,ама не!Утре ще полъчам нов,ама за този час не се сещам от къде?!При мен не знам какъв е модела,но от снимки ми се струва,че е FC2 230V.На платката има надписи COELBO 110304C/8 140910.Чипа е същия-HEF40106BT.Да отбележа и друго-двата МУК-а работят,с магнит,преминавайки,покрай тях-затварят и отварят контакти.Магнита в пластмасовото тяло се движи свободно,без задръстване с мърсотий и кал.

p/s:Извинявам се за намеса в стара тема,ама и моето мнение може да бъде полезно някому!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov